Za Lužánkami už stojí tribuny pro Euro v malém fotbalu, lístky jsou zdarma

Brno – Slavné Lužánky už zase mají tribuny a stanou se opět dějištěm hvězdných sportovních výkonů, jak to v Brně odjakživa pamatují. Do startu mistrovství Evropy v malém fotbalu chybí necelé dva týdny. Turnaj 24 zemí hostí areál bývalého hokejového stadionu od 9. do 17. června.  

Místo, které před rokem oživily Hokejové hry brněnské Komety, tentokrát probudí osmý evropský šampionát v rychle se rozvíjejícím odvětví. „Už stojí tribuny, na hřišti leží umělá tráva. Chybí jen kosmetické věci, jako dovézt střídačky, branky, položit štěpku kolem hřiště, LED obrazovky,“ popsal situaci Ondřej Nedoma, marketingový ředitel Asociace malého fotbalu České republiky.

Tribuny pro mistrovství Evropy pojmou tři tisíce fanoušků, všechna místa jsou na sezení a vstup na veškerá utkání včetně duelů české reprezentace i zápasů play-off je zdarma. „Přenosy ze šampionátu bude přebírat třicet devět zemí. V České republice vysílá utkání živě program ČT sport,“ poznamenal prezident české i Světové federace malého fotbalu Filip Juda.

Předkrm Eura obstará už tuto sobotu Souboj legend, kde v turnaji hráčů starších 35 let ukáží své umění nedávné hvězdy české fotbalové historie v čele s Markem Jankulovskim, Tomášem Galáskem, Tomášem Ujfalušim nebo bývalí fotbalisté Barcelony. Vstupenka na celodenní akci stojí dvě stě korun. „V prodeji je zhruba ještě tisícovka lístků. V případě, že si je někdo zakoupit nestihne, může je získat v sobotu přímo na stadionu,“ uvedl Luděk Zelenka, který akci pořádá s Petrem Švancarou.

Městská společnost STAREZ-SPORT, a. s., ve spolupráci s Jihomoravskou krajskou organizací České unie sportu připravila pro návštěvníky šampionátu také Fun Park u hotelu Bobycentrum, kde rodiče s dětmi zabaví stanoviště brněnských sportovních klubů. „Bude to takový menší Den náborů. Harmonogram vystoupení ještě tvoříme,“ sdělil za organizátory Petr Krchňák.

Fun Park bude otevřený v sobotu 10. června a v neděli 11. června, pak opět na závěr mistrovství Evropy v pátek 16. června a v sobotu 17. června vždy od dopoledních hodin. Představí se například basketbalový klub JBC Brno, házenkáři KP Brno, oddíly amerického fotbalu Sígrs a čistě ženský tým Amazons, badmintonový klub SKP Kometa, JumpPark, tenisová škola BLTC, baseballoví Hroši Brno, Florbal Židenice, Karate klub, Cheerleaders Brno Tigers nebo rozvíjející se sport headis. „Ještě jednáme o účasti hokejové Komety, fotbalové Zbrojovky nebo baseballových Draků,“ dodal Krchňák. Na doprovodném programu Eura se podílí také partneři Zoo Brno, společnost Nike či Porsche Brno.

Data mistrovství Evropy

Pátek 9. 6., 19.30.: zahajovací ceremoniál, 21.30: Česká republika – Maďarsko

Neděle 11. 6., 21.45: Česká republika – Lotyšsko

Úterý 13. 6., 20.15: Česká republika – Izrael

Středa 14. 6., od 14.00: osmifinále

Čtvrtek 15. 6., od 17.30: čtvrtfinále

Pátek 16. 6., od 19.30: semifinále

Sobota 17. 6., 18.00: o 3. místo, 20.00: finále

Jaroslav Kára,

Napsat komentář