Katar vybojoval na Julisce titul mistrů světa ve fotbale

Praha 28. května 2017 – Finálovými zápasy chlapců a dívek vyvrcholil v neděli program ISF mistrovství světa ve fotbale středních škol. Šampiony se stali hráči Kataru respektive hráčky Rakouska. Mezi 24 chlapeckými týmy reprezentovali Českou republiku hráči z brněnské Střední průmyslové a vyšší odborné školy Sokolská, kteří skončili osmnáctí, a dívky ze Sportovního gymnázia Pardubice obsadily v konkurenci 12 dívčích týmů desáté místo.

Viděl jsem například zápas Čechů s Brazilci. Kluky jsem pochválil, protože s takovým soupeřem se nehraje lehko. I když ze začátku prohrávali 0:1, zápas nevzdali a dotáhli ho k remíze 2:2,“ komentuje účast českého výběru Vítězslav Lavička, patron turnaje a trenér české reprezentace do 21 let. „Jsou šikovní. Je vidět, že někteří z nich nehrají pouze na školské úrovni, ale nastupují také za kluby,“ všímal si výkonů českých středoškoláků zkušený trenér. „Celkově vysoká úroveň fotbalu na turnaji mě překvapila a jsem velice rád, že se organizátorům podařilo tak významnou sportovní akci do České republiky přivézt,“ dodává.

Na to se nedá zapomenout. Je to úžasný zážitek, moc všem děkuju za možnost hrát na turnaji,“ ocenil snažení organizátorů i svých spoluhráčů ještě v euforii z chycené brazilské penalty Radek Bily, brankář českého výběru.

Těchto osm dní bylo opravdu náročných, a to jak pro organizátory, tak pro sportovní výpravy i třeba pro rozhodčí. Vždyť 650 studentů odehrálo přes 140 zápasů na 21 hřištích,“ popisuje Ladislav Petera, šéf organizačního výboru a generální sekretář Asociace školních sportovních klubů ČR, která zajišťovala kompletní organizaci šampionátu. „Velmi si vážíme toho, že k nám přijeli účastníci například až z Číny, Indie, Íránu nebo Nového Zélandu. A věříme, že si z programu nabitého sportem a kulturou všichni odvážejí příjemné zážitky, vzpomínky na Prahu a třeba i nová přátelství. To je totiž hlavním posláním celého turnaje – prostřednictvím sportu propojit různé národy a kultury,“ dodává.

Výsledek finále dívek: Francie x Rakousko            0:5

Výsledek finále chlapců: Katar x Německo           2:1

Základní info:

Akce: Mistrovství světa ve fotbale studentů středních škol – ISF World Schools Championship Football, 2017 Prague

Termín: 21.-29. května 2017

Finálový zápas dívek: 28. května, 15:00 (Dukla Praha)

Finálový zápas chlapců: 28. května, 16:45 (Dukla Praha)

Patron turnaje: Vítězslav Lavička, trenér fotbalové reprezentace hráčů do 21 let

Počet týmů: 24 chlapeckých a 12 dívčích týmů

Účastníci: 650 hráčů a hráček ve věku 16-18 let z 24 zemí

Organizátor: International School Sport Federation (ISF)

Pořadatel: Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK)

Zajímavost: Znělku k turnaji složil zpěvák a skladatel Václav Patejdl

Podrobnosti a výsledky #ISFWSC2017:

https://www.facebook.com/isfsports/

http://www.isf-football2017.org/

https://www.facebook.com/asskcr/

https://www.assk.cz/

Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK):

AŠSK je multisportovní spolek, který iniciuje a podporuje pohybové a sportovní aktivity ve školních sportovních klubech v celé republice. AŠSK ČR byla založena v roce 1992 a dnes má již 2 654 školních sportovních klubů v celé ČR, což představuje kromě jiného aktivní členství 3 200 učitelů tělocviku a také cca 110 000 pravidelně sportujících dětí, které jsou členy AŠSK. AŠSK ČR je partnerem MŠMT a jiných tělovýchovných organizací, jako je ČUS, je také přidruženým členem ČOV a České olympijské akademie. AŠSK ČR je oficiálním zástupcem České republiky v Mezinárodní federaci školního sportu (ISF), která sdružuje více než 80 zemí světa.

International School Sport Federation (ISF):

Mistrovství světa ve fotbale studentů ve věku 16-18 let organizuje Mezinárodní federace školního sportu (International School Sport Federation, ISF), která pořadatelství pro tento rok přiřkla právě České republice.

Mezinárodní federace školního sportu je organizací sdružující na 85 národních asociací 6 kontinentů. Je členem GAISF (General Association of International Sports Federations) a je oficiálně uznána Mezinárodním olympijským výborem, MOV. ISF každoročně organizuje 7-8 mezinárodních školních soutěží, během nichž účastníci nepoměřují pouze své sportovní výkony, ale mají také možnost setkat se s lidmi z celého světa a poznat odlišné kultury a zvyky.

Drahomíra Jiráková                                                                                   Martina Mlynářová

PR/komunikace AŠSK ČR                                                                         PR Consultant

 

 

Napsat komentář