Slavia po osmi letech mistrem! – Na Strahově po vítězství nad Brnem propukly bouřlivé oslavy

Fotbalisté Slavie rozhodující kapitolu 30. dějství ePojištění.cz  ligy zvládli. Přesvědčivě zdolali na strahovském stadiónu Brno 4:0  a mohli se v sobotu večer radovat z mistrovského titulu. Po osmi letech!

Splnili tak přání fanoušků, kteří  v zóně za brankou ještě před začátkem utkání rozvlnili nad svými hlavami obrovský červeno-bílý slogan  ŠAMPIONI !

O vítězství Slavie bylo prakticky rozhodnuto po půlhodině. Bezprostředně  poté, co odbelhal ze hřiště zraněný brankář hostí Melichárek a za něho nastoupil ke své ligové premiéře Veselý, padly dva góly. Pro Veselého to začalo  nevesele. Po hlavičkách Frydrycha a Tecla, lovil míč ze sítě. Při prvním gólu  po kopu z rohu zakopl o Kijanskase a míč  srazil do branky a  při druhém  gólu ani nereagoval.

Pak už existovalo na hřišti jen  domácí mužstvo. Před koncem prvního poločasu však jeho ofenzívu přerušili fanoušci, kteří  házením dýmovnic, světlic a nejrozmanitější pyrotechniky způsobili mohutné oblaky kouře. Na pět minut musel být zápas přerušen.

Po přestávce se hrálo převážně jen na polovině hostí. Slávisté často a dobře stříleli a převahu vyjádřili dalšími dvěma góly. Při chuti byl zejména Tecl, který se blýskl druhou brankou a také Ngadeu, jehož úspěšnou střelu zdálky bouřlivě  apaludovali i  jeho rodinní příslušníci a přátelé, kteří přijeli  z  Kamerunu.

Sotva rozhodčí Proske ukončil zápas,  stovky diváků zaplavily hřiště, pořadatelé byli bezradní. Nakonec se podařilo  pořadatelům  vytvořit  koridor  se slavobránou a pódiem pro mistry. Po 15 minutách od konce zápasu mohli být slávisté dekorováni medailemi a  Jiří Bílek, který jako kapitán vedl Slavii v podzimní části soutěže, převzal pohár.

Oslavy na Strahově trvaly hodinu a poté  fotbalisté Slavie odjeli slavit do  Žlutých lázní v Podolí.  O svou radost, o své pocity  se s námi podělili  vítězové:

Jiří Bílek,“ Ve druhé části ligy jsem bohužel seděl na střídačce,  prožíval jsem muka.  Byli jsme výborná parta, jak v kabině i na hřišti.“

Milan Škoda,“ Nebyl jsem úplně fit,  že jsem mohl nastoupil se přičinil profesor Kolář. Radost  z titulu se nedá popsat, ani mě nemrzí, že jsem dnes nedal gól.“

Stanislav Tecl,“ Určitě proti Brnu to byl můj nejlepší  zápas ve Slavii. Po mé druhé brance už jsme mohli pomalu slavit. Byla to paráda.“

Jiří Pavlenka,“ Dnes jsem byl na hřišti jen do počtu. Jen na začátku zápasu, kdy  Brňáci kopali v krátkém intervalu několik rohových kopů,  bylo trochu před mou brankou rušno. Pak už to byla pohoda.“

Josef Hušbauer,“ Jsem  šťastný, že můžeme slavit titul, všichni jsme pro  to udělali maximum. Dvacet šest zápasů bez prohry, na to se nedá zapomenout.“

Nakonec  jsme si nechali jednoho ze strůjců slavistického úspěchu, trenéra Jaroslava Šilhavého. Na tiskové konferenci se svěřil, že  v noci nemohl  pořádně spát. Myslel na to, že nebudou moci hrát zranění Mešanovič a Barák, zda doktoři dají do pořádku Škodu a Sýkoru. V kabině své obavy před hráči skrýval. A pokračoval,“ Teď prožívám obrovskou radost, všechno ze mě spadlo, je to úleva. Byla to úžasná sezóna. Přišel jsem do Slavie po čtvrtém zápase, kdy prohrála  v Plzni 1:3 a měla pět bodů. To, že jsme pak dvacet šest utkání neprohráli mi nyní připadá jak krásný sen. Byla to týmová výhra,  každému hráči musím poděkovat. A kdy jsem začal myslet na titul?  Po vítězství v Edenu nad Plzní. Ale musel jsem si pak ještě prožít nejednu horkou chvilku, po některých remizách mi nebylo do zpěvu.“

Ještě než mohl odpovídat na dotazy sportovních novinářů vtrhli do tiskového střediska hráči Slavie, nejen s pohárem, ale i s dvěma  bednami s vodou a  Šilhavý byl v mžiku pod sprchou. Vzal to hrdinsky a s úsměvem, prý pro titul se musí  něco obětovat!

SK Slavia Praha  – FC Zbrojovka Brno 4:0 (2:0)

Branky: 27. Frydrych, 30. a 58. Tecl a  68. Ngadeu. Rozhodčí: Proske – Kubr, Kříž. ŽK:Škoda, Flo (oba Slavia). Diváci: 12 300 (vyprodáno).

Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner (56. Flo), Deli, Bořil – Ngadeu (83. Bílek) – Tecl (81. Mingazov), Hušbauer, Ščuk, Zmrhal – Škoda. Trenér: Šilhavý.

Brno: Melichárek (26. Veselý) – Šural, Pavlík, Kijanskas, Vraštil (41. Jablonský) – Zavadil, Polák (65. Sedlák) – Přichystal, Tašči, Lutonský – Řezníček. Trenér: Habanec.

ČTSA (ph), foto: cpa,

Napsat komentář