I po libereckém debaklu zůstali čtvrtí v ligovém pořadí

Boleslavští nezvládli poslední mistrovské utkání ročníku 2016-17, když na libereckém hřišti inkasovali čtyři góly a sami soupeřova brankáře nepřekonali ani jednou. I přes drtivou prohru však zůstali v ligové tabulce na čtvrté „evropské“ příčce, neboť Teplice doma prohráli s pražskou Duklou a s jednobodovou ztrátou tak zůstali pátí.

První poločas začali Boleslavští zakřiknutě a již ve 3. minutě Stronatiho krkolomná hlavička těsně vedle vlastní branky vynesla soupeři rohový kop. Obdobnou standardku Boleslavští získali ve svůj prospěch o tři minuty později. A za dvě minuty přidali další. Liberecký gólman Dúbravka si snadno poradil se střeleckými pokusy Mareše a Přikryla. Ve 13. minutě nebezpečný centr libereckého Kerbra zvládl Vejmola ve spolupráci s Da Silvou. I další rohové kopy, v 16. minutě boleslavský a ve 23. minutě liberecký, postrádaly gólové zakončení.

Ve 27. minutě Ševčíkův střelecký pokus z velké dálky uvnitř boleslavského vápna šťastně tečoval Baroš do protipohybu Vejmoly – 1:0.

Ve 32. minutě Boleslavští nevyužili rohový kop a pustili do brejku Baroše, který při souboji s Da Silvou padl a rozhodčí Marek nařídil penaltu.

Ve 33. minutě Kerbr pokutový kop s jistotou proměnil a liberecké vedení navýšil na 2:0. Poločas dohrávali boleslavští fotbalisté v šoku. Bohužel ani přestávka jim k navrácení sebevědomí nepomohla.

Druhý poločas se sice pár úvodních minut hrálo na liberecké polovině hřiště, ale boleslavský herní projev byl neefektivní. Obrazem zmaru byla situace v 56. minutě, kdy Nečas utekl po pravé straně, nabil zcela volnému Železníkovi a ten nikým neatakován z patnácti metrů vysoko přestřelil libereckou branku. To soupeř byl o poznání přesnější.

V 57. minutě měl Potočný spoustu času k přípravě střelby a tak z dvaceti metrů zamířil přesně k pravé tyči, kam se Vejmola vrhnul pozdě a tím pádem marně – 3:0.

V 60. minutě Liberečtí rozebrali boleslavskou defenzívu přesnou přízemní kombinací tak, že Baroš ji zakončoval z malého vápna do odkryté branky – 4:0.

Tím bylo o výsledku rozhodnuto. Boleslavská ofenzivní snaha nepřinesla ani sebemenší zkorigování potupné porážky. Na Přikrylův centr byl Mebrahtu krátký. Po Přikrylově rohu Stronati hlavičkoval do brankářovy náruče. V 82. minutě kopal boleslavský Přikryl dva rohy, kdy po prvním Nečasovu dělovku liberecký obránce vytěsnil nad branku. V předposlední minutě si při nadějném Fleišmanově centru Klobása s Mebrahtuem tak překáželi, že se ani jeden k zakončení nedostal a liberecký gólman Dúbravka snadno míč dostal pod svoji kontrolu. Boleslavští dohráli v ostudném útlumu a probrali se až v kabině, když se dozvěděli, že o čtvrtou „evropskou“ ligovou příčku nepřišli, neboť Tepličtí své domácí utkání nezvládli a zůstali tak pátí s odstupem jednoho bodu.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Góly: 27. a 60. Baroš, 33. Kerbr (z pokutového kopu), 57. Potočný. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Kotalík. ŽK: Voltr – Levin. Diváků: 4 280.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Kouřil), Kerbr – Breite, Souček – Voltr, Ševčík (77. Graiciar), Potočný – Baroš (87. Šulc). Trenér: Jindřich Trpišovský.

FK Mladá Boleslav: Vejmola – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Přikryl, Železník (73. Klobása), Mareš (35. Nečas) – Chramosta (61. Mebrahtu). Trenér: Martin Svědík.

Poslední ligový zápas byl obrovským zklamáním

Čtyřgólový rozdíl v liberecký prospěch boleslavský trenér Martin Svědík označil za učení v efektivitě a asistent libereckého kouče Jaroslav Köstl prohlásil, že jejich hráčům vyšlo všechno, na co sáhli.

V dosavadním pětiměsíčním působení u mladoboleslavského prvoligového mužstva Martin Svědík větší potupu nezažil. Prohra Boleslavi 0:4 je rekordní v celém právě skončeném ligovém ročníku 2016-17. Nebylo tedy divu, že se mu nepochopitelně ustrašený výkon svých svěřenců hodnotil opravdu těžce: „Liberečtí nás vyučili v efektivitě. Měli rozdílového hráče v Barošovi, který byl výborný, a přestože jsme věděli, co umí, nezvládli jsme ho. My nedostali balon do soupeřovy šestnáctky, jak jsme chtěli a za nepříznivého stavu nula dva jsme museli hru otevřít. Výsledek je pro nás obrovským zklamáním. Že jsme v souboji na dálku s Teplicemi uhájili čtvrtou příčku, v tom nám pomohla pražská Dukla a děkuji jejím hráčům, že jsme jejich přispěním splnili náš sportovní cíl v právě skončeném ligovém ročníku.“

Hlavní liberecký kouč Jindřich Trpišovský se z účasti na pozápasové tiskové konferenci omluvil ze zdravotních důvodů a tak mezi novináře přišel jeho asistent Jaroslav Köstl, jenž byl v hodnocení výhry stručný: „Vyšlo nám všechno, na co jsme sáhli, výsledek je zasloužený. Měli jsme i další gólové šance, které jsme nezvládli. Proměnit je, vyhráli jsme ještě větším rozdílem.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav

Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář