Slavia vyzve na Strahově v závěru ligy Brno

Slavii čeká poslední ligový zápas v sezoně 2016/2017. V sezoně, ve které se vrátila na špičku tabulky, bude v závěrečném utkání bojovat na Strahově o mistrovský titul.

Slavii čeká v sobotu poslední ligové kolo. V boji o titul přivítá na Strahově Zbrojovku. „Brno předvedlo v minulém kole s Plzní velmi dobrý zápas. Sahali po remíze, která by nám pomohla. Bude tedy záležet na posledním zápase, nečeká nás nic jednoduchého. Brno si asi samo myslelo, že bude hrát ve vyšších patrech tabulky, nicméně má pořád ve svých řadách zkušené hráče jako jsou Zavadil nebo Polák, kteří jsou opravdu výborní. Mají silný tým, ale my máme v rukou titul a myslím, že ta touha a motivace musí být daleko vyšší než na straně Brna. Chceme vyhrát před domácím publikem a získat titul. Věřím, že to zvládneme,“ říká trenér sešívaných Jaroslav Šilhavý.

K dispozici bude mít navíc celý kádr kromě dlouhodobě zraněného Dušana Šventa a věří, že se hráči velké zodpovědnosti nezaleknou. „Tlak je velký, ale tak to ve velkém fotbale chodí. Hráči to musí odpracovat, užít si to mohou poté. Někdo si s tlakem poradí lépe, někdo hůř. Týmovou prací to ale zvládneme,“ dodal.

Červenobílí sice nehrají v Edenu, trenér Šilhavý ale neočekává, že by to jeho tým rozhodilo. „Věřím, že to nebude až takový problém. Doma je doma, ale Strahov nám je blízký. Slavia tu hrála, není to neznámé prostředí, trávník je ve velmi dobrém stavu a věřím, že i fanoušci se vejdou na tribuny a vytvoří nám prostředí, jako bychom byli v Edenu.“

Strahov může být i inspirací. „Můžeme nechat vzpomenout na úspěchy, které tady byly nedávno. Slavia tu postoupila přes Ajax do Ligy mistrů. Včera jsem viděl obrázky z oslav. Chtěli bychom se inspirovat tím prostředím i vítězstvím,“ dodal trenér.

Ani nejlepší střelec sešívaných se strahovského exilu neobává. „Hřiště je dobré, já jsem tu už v minulosti několikrát byl a těším se na to,“ říká Milan Škoda.

Útočník sešívaných si zároveň přeje, aby měl aktuální ligový ročník mistrovskou tečku. „Celá sezona byla úspěšná a rozhodne poslední zápas. Chceme si ho užít i s fanoušky, ale bude to ohromně náročné. Hrozně moc se těším, doufám, že zápas s Brnem zvládneme a zaslouženě si užijeme vítězství,“ věří Škoda.

Napsat komentář