Tři body v Brně vystřílel Mebrahtu hattrickem!

Nesmírně dramatickou bitvu absolvovali v 25. kole první ligy boleslavští fotbalisté v Brně, které porazili zásluhou bojovného a zodpovědného výkonu celého týmu korunovaného střeleckou produktivitou Mebrahtua, jenž nastřílel tři góly, jeden v prvním a dva ve druhém poločase.

Zahajovacích pět minut prvního poločasu se hrálo převážně na brněnské polovině hřiště. Už ve 2. minutě po Marešově centru byl blízko gólu Nečas, ale neuspěl. V 9. minutě Přikrylův centr brankář Melichárek přizvedl před naskakujícím Mebrahtuem. Ve 12. minutě brněnský Buchta vystřelil z více než dvaceti metrů nepřesně.
V 17. minutě se Ashiru uvolnil přes Keresteše, poslal míč před boleslavskou branku, kde se po několika odrazech dostal k Přichystalovi a ten z rohu malého vápna prostřelil Vejmolu – 1:0.
Boleslavští se snažili překonat soupeřovu obranu zdlouhavou kombinací, což nepřinášelo kýžený úspěch. Ve 26. minutě Mebrahtu vystřelil z dálky, ale brankáře Melichárka nezaskočil. O dvě minuty později Stronatiho hlavičku vytlačil Melichárek na roh.
Ve 30. minutě Stronatiho centr z levé strany bez přípravy napálil Fleišman a do Melichárkovy branky u levé tyče dorazil Golgol Mebrahtu – 1:1.
Ve 33. minutě se Boleslavští ubránili Zavadilově rohovém kopu i následným dalším dvěma nebezpečným centrům. Ve 38. minutě Přikrylův trestňák od postranní lajny napáchal před brněnskou brankou zmatky, ale gólem neskončil. Ve 39. minutě Ashirovu dělovku z úhlu Vejmola od levé tyče vyrazil. Poločas skončil ve víru akcí přelévajících se od jednoho vápna ke druhému.
Druhý poločas začali živěji Boleslavští. Nečasův centr se marně snažil usměrnit do branky Fleišman, Mebrahtuv centr stáhnul před Marešem brankář Melichárek. Brněnští ubránili Přikrylův roh i opakovaný centr. Po Jánošově autovém vhazování hradbu bránících brněnských hráčů neprostřelil Fleišman ani Mareš. V 59. minutě se Mareš prodral do brněnské šestnáctky a obránce Jablonský jej zastavil faulem, což rozhodčí Ardeleanu správně ocenil penaltou v boleslavský prospěch.
V 61. minutě Golgol Mebrahtu rázným pokutovým kopem k levé tyči poslal Boleslav do vedení 1:2.
Brněnští zaútočili a vynutili si trestný kop z hranice šestnáctky. V 64. minutě brněnský kapitán Zavadil přesným trestným kopem přes hráčskou zeď do pravého horního růžku vyrovnal na 2:2.
Přestřelka pokračovala naštěstí v boleslavský prospěch.
V 65. minutě Nečasův centr z pravé strany po tvrdém vzdušném souboji propadl k Mebrahtuovi, který nekompromisní ranou z necelých deseti metrů završil svůj hattrick a vrátil Boleslavi vedení – 2:3.
Hra se přenesla na boleslavskou polovinu hřiště, neboť Boleslavští se soustředili na bránění těsného náskoku. Nejvíce práce měli v závěrečných minutách. Po Lutonského centru Přichystal hlavičkoval těsně vedle boleslavské branky, Zavadilův jedovatý trestný kop ze strany vápna v 87. minutě odvrátil Vejmola ve spolupráci s Magerou, další brněnský atak o minutu později skončil ve Vejmolově náruči. V nastavených třech minutách Brněnští útočili v jedenácti lidech i s brankářem Melichárkem. Boleslavští těsnou výhru ubránili a připsali si důležité tři body, čímž se udrželi na čtvrté příčce ligové tabulky.
V tomto utkání chyběli z disciplinárních důvodů Boleslavi Matějovský (trest za 4 ŽK) a Brnu Šural (trest za 8 ŽK) a Řezníček (trest za 4 ŽK).
FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 2:3 (1:1)
Góly: 17. Přichystal, 64. Zavadil – 30., 61. (z pokutového kopu) a 65. Golgol Mebrahtu. Rozhodčí: Ardeleanu – Koval, Arnošt. ŽK: Vraštil, Kijanskas – Keresteš. Diváků: 2 918.
Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil (83. Rybička), Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Zavadil, Buchta (76. Litsingi) – Ashiru, Krejčí (67. Lutonský), Přichystal –Tašči.
Mladá Boleslav: Vejmola – Jánoš, Da Silva, Stronati, Keresteš – Takács, Mareš – Nečas (83. Magera), Přikryl, Fleišman (76. Kysela) – Mebrahtu (86. Čmovš).
Přišel Mebrahtův čas, pravil trenér Svědík
Boleslavský trenér Martin Svědík vypadal po vítězství v Brně podobně spokojeně, jako po domácí výhře nad Spartou. Hráče chválil, že vždy po obdržených gólech zatlačili soupeře do defenzívy a kontrovali vstřelením gólu.
„Do Brna jsme jeli s tím, že chceme napravit reputaci z nepovedeného domácího zápasu v předchozím kole. Vstoupili jsme do utkání dobře, ale paradoxně inkasovali gól. Když jsme v předchozích zápasech obdrželi gól, utlumilo nás to, ale tentokrát to bylo naopak. Soupeře jsme přitlačili po každém z obou obdržených gólů a skórovali. To bylo pro naše mužstvo důležité a rozdílné v porovnání s předešlými zápasy,“ řekl boleslavský trenér Martin Svědík po výhře v Brně, na kterém měl lví podíl gólovým hattrickem Golgol Mebrahtu, který nastoupil letos poprvé v základní sestavě. „Po zranění a tréninkové absenci jsme jej postupně zatěžovali a v tomto zápase přišel jeho čas, má jinou pohybovou kulturu, než tuzemští hráči, a umí podržet balon a umí dát gól, což proti Brnu prokázal,“ dodal Martn Svědík.
Brněnský kouč Svatopluk Habanec litoval vynucených změn v sestavě způsobených zraněním Poláka a vykartováním Řezníčka a Šurala: „Začali jsme jinak, než v předchozích zápasech, pozdě jsme vystupovali proti boleslavským hráčům, kteří byli častěji na míči. Brzy jsme vedli, ale po inkasování vyrovnávacího gólu jsme se nedostávali pořádně do hry. Hluchých míst v naší hře bylo tentokrát dost.“
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář