Vršecký se po roční pauze vrací do ETRC 2017

FIA European Truck Racing Championhip odtajnil seznam přihlášených pro tuto sezónu, která bude na závodech v Mostě pro autodrom jubilejní, celkově již dvacátoupátou.Na autodromu v Mostě zatím probíhá testování před sezónou, kde se i v kabině Buggyry vystřídalo několik pilotů a na dráze se objevil navrátilec Antonio Albacete s MANem, tak i zástupce rodiny Rodriguezů, která dva jezdce přihlásila na celou sezónu a další z rodu Rodriguezů pojeje závody jako jezdec RBR, tedy Race by Race – závod od závodu, tedy kam se přihlásí. Mezi takové jezdce letos bude patřit nejen Rakušan Markus Altenstrasser na Ivecu, ale také Angličan Terry Gibbon, který v roce 2006 vyhrál B třídu v britském šampionátu a letos se na okruhy vrátil s vlastním týmeme T – sport a ruckem Mercedes a ve FIA ETRC si odbude premiéru.

Dalším jezdcem RBR bude náš Frankie Vojtíšek.  Frankie se zúčastní v RedBullringu, Misanu, Slovakiaringu, Le Mans, Nurnburgringu, Jaramě s samozřejmě v Mostě. Druhý jezdec týmu Petr Valeš pojede anglický šampionát v Truxtonu, Donningtonu, Snettertonu, Pembrey a Brands Hatch. Zřejmě také Janiec, který mezi přihlášenými na sezónu chybí.

Startovat bude Němka Steffi Halm, nebude chybět ani loňský šampion Jochen Hahn, který ovšem napodobil Kisse a po zisku titulu změnil techniku z MANu na Iveco a bude tak titul obhajovat na stejné technice, jako Gerd Korber. Mezi favority patří Norbert Kiss z Maďarska s Mercedesem, kterého opět opět mladík Andre Kursim. Holanďan Kleinnagelwoort se Scánií patří již mezi pravidelné účastníky, stejně tak jako Dominique Orsini, který i letos pojede s Mercedesem.

Dostali jsme se k tomu hlavnímu, tedy týmu Buggyra z Roudnice nad Labem, kde bude opět jedničkou Adam Lacko, ovšem na druhém sedadle dojde ke změně. Jak jsme už četli, tak Buggyra jméno druhého pilota tají, ovšem do FIA European Truck Racing Championship 2017 je jako druhý pilot Buggyry přihlášený na celou sezónu David Vršecký a ze stránek promotéra série ETRC jsme se dočetli, že za Buggyru pojede vedle Davida Vršeckého ještě třetí pilot, který místo něj pojede závody na RedBullringu a v Le Mans. Možná třeba Nico Pulič, který nejen s ostatními testuje v Mostě, ale má s trucky už jednosezonní zkušenost. Stejně jako v minulých letech budeme držet českým barvám palečky a těšíme se na závod v severočeském Mostě.
 Vláďa Rožánek

FIA European Truck Racing Championship 2017
2017 FIA EUROPEAN TRUCK RACING CHAMPIONSHIP – FULL SEASON ENTRANTS
Competitor  Make Driver
1 Jochen Hahn (DEU) IVECO Jochen Hahn (DEU)
11 Eduardo Rodrigues (PRT) MAN Eduardo Rodrigues (PRT)
14 Rosé Rodrigues (PRT) MAN José Rodrigues (PRT)
15 Erwin Kleinnagelvoort (NLD) SCANIA Erwin Kleinnagelvoort(NLD)
19 Dominique Orsini (FRA) MERCEDES BENZ Dominique Orsini (FRA)
23 Truck Sport Lutz Bernau (DEU) MAN Antonio Albacete (ESP)
24 Tankpool24 Racing (DEU) MERCEDES BENZ Norbert Kiss (HUN)
27 Team Schwabentruck (DEU) IVECO Gerhard Körber (DEU)
30 Sascha Lenz (DEU) MAN Sascha Lenz (DEU)
33 Buggyra International Racing System (CZE) FREIGHTLINER David Vrsecky (CZE)
42 Tankpool24 Racing (DEU) MERCEDES BENZ Andre Kursim  (DEU)
44 Stephanie Halm (DEU) MAN Stephanie Halm (DEU)
55 Buggyra International Racing SystemÂ(CZE) FREIGHTLINER Adam Lacko (CZE)

 

Napsat komentář