Suverénní Litvínov v play out!

Zápasy  Karlovy Vary – Pardubice 2:1 a Litvínov – Chomutov 4:2 skončila v neděli play out, tedy skupina o umístnění na 11. – 14. místě Tipsport   extraligy.

Zatímco Litvínov byl od začátku bez problémů, Karlovy Vary na úkor Chomutova si zabezpečily další účast v  nejvyšší soutěži teprve minulý týden  ve 4. kole. Poslední dvě  kola už neměla vliv na skutečnosti, že Chomutov a Pardubice čeká  krajně  namáhavá a psychicky náročná baráž, po této sezóně poslední.

Konečná tabulka: 11 Litvínov 85 bodů, 12.  Karlovy Vary 64, 13. Chomutov 55, 14. Pardubice 42.

Nyní mají Chomutov a Pardubice pět dní nato, aby se připravily na   dvanácti kolovou baráž.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 38. Kohout (Kozák), 55. T. Rachůnek (O. Beránek) – 54. Pochobradský (Bučko). Rozhodčí: Svoboda, Petružálek – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Diváci: 2 533.


Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Tureček, Kozák, Sičák, M. Rohan Forman – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – Stloukal, Kverka, Šik – J. Černý, Skuhravý, Kohout – Lapšanský, T. Mikúš, Křemen. Trenéři: Pešout a Mariška.


Pardubice: Vlk (od 34. Nečas) – Budík, Oliva, Děrvuk, Nedbal, Mert, Porseland, Bučko – Chára, Voženílek, Machač – Pochobradský, Rohlík, Koffer – Rozlílek, Kostka, Matýs – Antoníček. Trenéři: Lubina, Král a Čáslava.

HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 26. Jindra (Bartoš, Viedemann), 27. Jícha (M. Havelka), 29. Bartoš (Jindra, Viedemann), 59. Strejček (Svoboda) – 20. Raška (Šuráň, Šťovíček), 22. Raška (Šťovíček, D. Zeman). Rozhodčí: Bejček, Veselý – Ganger, Špringl. Vyloučení: 1:2, Háva (Lit.) – Blaha (Cho.) 10 minut.
Diváci: 3 075.

Litvínov: Pejsar – Viedemann, L. Doudera, Baláž, Strejček, Háva, Březák – Stehlík, M. Havelka, Drašar – Helt, Svoboda, Myšák – Jindra, Jurčík, M. Hanzl – Jícha, Berka, Bartoš. Trenéři: Šlégr, Beránek a Skuhrovec.
Chomutov: Š. Lukeš – Beneš, Blaha, Váchal, D. Zeman, Seemann, Štochl, Šuráň – Koblasa, Chlouba, Ouřada – Ma. Svoboda, Raška, Gut – Koblížek, Chlán, Koláček – Šťovíček, Pech, J. Svoboda. Trenéři: Růžička starší, Martínek a Šťastný.

Tabulka skupiny o umístění:

1. HC VERVA Litvínov 58 24 6 1 27 155:166 85

2. HC Energie Karlovy Vary 58 16 4 8 30 142:173 64

3. Piráti Chomutov 58 14 4 5 35 132:194 55

4. HC Dynamo Pardubice 58 11 2 5 40 121:209 42

Termíny baráže o Tipsport extraligu

Pátek 29. března – 1. kolo:
Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
HC Dynamo Pardubice – ČEZ Motor České Budějovice

Neděle 31. března – 2. kolo:
Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice
ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov

Úterý 2. dubna – 3. kolo:
Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice
Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice

Pátek 5. dubna – 4. kolo:
HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov
ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno

Neděle 7. dubna – 5. kolo:
Rytíři Kladno – Piráti Chomutov
ČEZ Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice

Úterý 9. dubna – 6. kolo:
HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno
Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice

Pátek 12. dubna – 7. kolo:
Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
HC Dynamo Pardubice – ČEZ Motor České Budějovice

Neděle 14. dubna – 8. kolo:
Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice
ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov

Úterý 16. dubna – 9. kolo:
Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice
Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice

Pátek 19. dubna – 10. kolo:
HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov
ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno

Neděle 21. dubna – 11. kolo:
Rytíři Kladno – Piráti Chomutov
ČEZ Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice

Úterý 23. dubna – 12. kolo:
HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno
Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice

Čtsa, ph, zdroj: www.hokej.cz