Všichni se na zápas moc těšíme, říká Král

Fotbalisté Slavie se střetnou ve čtvrtek od 21:00 hodin v pražském Edenu v odvetném utkání osmifinále Evropské ligy se Sevillou.

„Očekáváme opět podobný zápas, možná o něco těžší. Aby Sevilla postoupila, musí dát každopádně góly. Určitě jim to neulehčíme. Budeme se snažit hrát organizovaně, aktivně a zejména je napadat. Nejhorší, co můžeme udělat, je celý zápas se bránit. Zejména ve druhém poločase nás napadli. Je to jedině dobře, teď už víme, co od nich můžeme čekat. Ale máme zkušenost a může nám to pomoci,“ řekl v úvodu tiskové konference Alex Král.

„Máme skvělou obranu, neboť jsme neinkasovali žádný gól. Sevilla je směrem dopředu opravdu silná. Vytvořila si několik brankových šancí, ale nedokázala je proměnit. Musíme hrát jako v prvním poločase, kdy jsme hráli dost aktivně.  Vytvořili jsme si několik šancí. Chceme vstřelit gól, to by se nám hrálo lépe. Ale nevíme, jestli mají připraveno něco jiného, v tom je jejich herní kvalita. Doufám, že jsme se z toho poučili. O víkendu dali pět gólů San Sebastianu, zápas jsem sice neviděl, rovněž my jsme odehráli těžké utkání s dobře připraveným Baníkem, které jsme vyhráli 4:0. Přesto si nemyslím, že bychom si neměli na Sevillu věřit. Ale u nich jsme odehráli slušný zápas, což je pro nás výhoda,“ dodal Král.

„Nominace do národního týmu mi udělalo obrovskou radost, ale ještě o tom nepřemýšlím. Zatím se soustředím na čtvrtek a neděli. Jen to vstřebávám, ale snažím se nedávat tomu pozornost. Budu to řešit, v pondělí ráno. Kluci a celý realizační tým mi gratulovali. Sám jsem velice rád, že nominace přišla,“ řekl nováček české reprezentace.

Rozhodující bude neopakovat opět chyby z prvního zápasu!

Jindřich Trpišovský před odvetným utkáním se Sevillou, co bude důležité pro zdárný průběh utkání ve prospěch Slavie.

„Zdravotní stav hráčů je stejný. Kromě dlouhodobých marodů Stanislava Tecla a Jakuba Hromady není k dispozici Petr Ševčík, jehož zdravotní stav se zlepšil a jsem přesvědčen, že po reprezentační pauze bude opět připraven. Jinak všichni hráči jsou v pořádku. Bude nám chybět akorát vykartovaný Vladimír Coufal, to je větší problém,“ řekl trenér Slavie Trpišovský.

„Musíme hrát především dozadu, to jinak proti Seville, nejde. Myslet si, že s nimi ubráníme výsledek 0:0, to rovněž nejde. Ale tentokrát je ve hře varianta, že budeme mít klasického hrotového hráče. Očekávám podobný zápas jako v Seville. Doufám, že podáme lepší výkon, protože ve výkonu z prvního zápasu byla spousta chyb, v případě, že bychom je měli zopakovat i doma, tak to bude trestuhodné. Náš výkon byl statečný a velice solidní, na druhou stranu víme, že můžeme zahrát lépe než v Seville. Sevilla je útočné mužstvo a jeho největší síla je v ofenzívě. Stačí se jen podívat na jednotlivé statistiky hráčů, vstřelili zase pět gólů. Pro nás to znamená, hrát bez chyb v defenzívě, které jsme udělali ve druhém poločase, všechny jejich šance byly po ztrátách míče. Naopak potřebujeme být dostatečně aktivní, abychom se nedostali pod velký tlak, aby Sevilla neměla velké držení míče, protože se stane, přesně to jako v prvním poločase,“ dodal Trpišovský.

„Co se týká vykartovaného Coufala, tak by ho mohl nahradit Michal Frydrych, který mně zamotal hodně hlavu. Ale na druhou stranu ne tolik, protože víme, jak velký je to hráč. Teď máme čtyři varianty, ale už máme jasno, kterou zvolíme. Včera jsme něco nacvičovali na tréninku, protože defenzivní souhra je velice důležitá. Vláďa Coufal odehrál všechny zápasy a v Seville opět dokázal jednu stranu soupeře vygumovat, takže jet to pro nás velice citelný zásah do základní sestavy. Musíme ho nahradit. Vybrali jsme variantu, která bude nejsprávnější. Bude to určitě jiné utkání, protože měli před týdnem přes 65 procent držení míče. Ale bude to trochu typologicky jiné utkání. Již máme jasno o základní sestavě, jenže v zápase se ukáže, jestli to byla správná varianta,“ trenér Trpišovský věří, že budou slávisté úspěšní.