Proti Spartě jsou i fanoušci!

Na protest proti špatným, nebojovným výkonům Sparty  odešli její fanoušci v první třetině středečního zápasu 48. kola Tipsport extraligy ze svého sektoru. Kýžené body Pražané proti  třineckým Ocelářům nezískali. Prohráli potřetí za sebou a značně si komplikují účast v předkole play off.

Před jedenáctým Litvínovem mají  nyní náskok tří bodů, ale pokud se ve zbývajících čtyř kolech nezmátoří, budou to mít ještě těžké. Právě  v souboji s Litvínovem, který také dovršil sérii tří porážek a odvolal trenéra Razýma. Trenérské žezlo převzal předseda představenstva klubu, bývalý reprezentant Šlégr.

Kromě  Třince na hřištích soupeřů bodovaly Zlín v Pardubicích, Brno v Litvínově a Olomouc až moc překvapivě v Plzni. A poněvadž si Olomouc připsala dva body  z odloženého utkání s K. Vary za vítězství 2:1 v prodloužení, může si stále ještě pomýšlet na šesté místo, patřící nyní Vítkovicím s předstihem dvou bodů.

Nejzajímavějším zápasem kola byl zápas vedoucího Liberce se třetím Hradcem, který vedl ve druhé třetině už 3:1. Pak už pět gólů stříleli góly jen domácí Bílí Tygři,  dva dokonce při oslabení.

Výsledek dohrávky 48. kola Tipsport extraligy:

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:3 (1.1, 1:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 19. Kudrna (Piskáček, Černoch), 31. Sill – 5. Dravecký (Galvinš, D. Musil), 36. Roth (M. Kovařčík), 43. Dravecký (Martin Růžička). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5, Růžička (Tř.) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 7 238. Nejlepší hráči: Zach Sill – Vladimír Dravecký.

Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, T. Voráček, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Černoch, Sill, Smejkal – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Buchtele, Pech, Forman – Kudrna, Klíma, Rousek. Trenéři: Krupp, J. Nedvěd.

Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.

„V prvních deseti minutách jsme byli svázaní, hráči byli možná trochu nervózní. Poté jsme se zvedli a zápas se vyrovnal. Byli jsme blízko bodu. Hráči po většinu zápasu odvedli dobrou práci. Rozhodně převážela pozitiva nad negativy. Ale samozřejmě když do toho vložíte takové úsilí a jste blízko, tak budete zklamaní, že nepřišla žádná odměna. Posledních 50 minut jsme hráli velmi dobře a měli jsme šanci získat nějaké body proti hodně dobrému týmu. Ale v hokeji potřebujete brejky a ty jsme dnes neměli. Udělali jsme také pár chyb. Jsem rád za úsilí týmu a za to, jak hrál 50 minut. Musíme získávat body, to jediné se teď počítá,“ zhodnotil Uwe Krupp trenér Sparty.

Jaroslav Hlinka, Lukáš Klimek po utkání:

„Věděli jsme, že to bude hrozně těžké utkání, protože Sparta potřebuje každý bod do tabulky a hraje o bytí a nebytí, což se potvrdilo. Prvních deset minut jsme měli vstup do utkání velmi dobrý, skórovali jsme a měli jsme více ze hry. Škoda, že jsme neproměnili ještě další šance, které jsme měli. Od desáté minuty se to začalo vyrovnávat. Pak jsme se i dostávali pod tlak i kvůli našim vyloučením, některá vyloučení nebyla dobrá. Třetí třetinu nás Sparta zatlačila. Myslím si, že jsme podali výborný týmový výkon a přestáli jsme i těžké chvíle. Podržel nás gólman Hrubec. Jsme hrozně rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce a bereme tři body,“ řekl Marek Zadina asistent trenéra Třince.

Vladimír Dravecký po utkání:

Tisková konference po utkání: as.trenéra Marek Zadina – Třinec, tr. Uwe Krupp – Sparta: