Trenér Miloš Říha nominoval na Beijer Hockey Games!

Trenéři národního týmu zveřejnili nominaci na Beijer Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey Tour.

Trenér Miloš Říha na tradiční turnaj ve Švédsku nominoval brankáře Patrika Bartošáka (Vítkovice) a Šimona Hrubce (Třinec), obránce Milana Douderu (Třinec), Marka Hrbase (Chabarovsk), Jakuba Krejčíka (Rauma), Tomáše Kundrátka (Davos), Ondřeje Němce (Brno), Adama Poláška (Nižněkamsk), Jana Štencla (Brno), Ondřeje Vitáska (Kunlun) a Petra Zámorského (Mountfield HK) a útočníky Michala Birnera (Liberec), Milana Gulaše (Plzeň), Tomáše Filippiho (Liberec), Petra Holíka (Brno), Romana Horáka (Vaxjö), Radka Koblížka (Oulu), Jana Kováře (Plzeň), Marka Kvapila (Brno), Radana Lence (Liberec), Jiřího Sekáče (Kazaň), Matěje Stránského (Mora IK), Patrika Zdráhala (Vítkovice), Martina Zaťoviče (Brno), Hynka Zohornu (Lahti) a Tomáše Zohornu (Chabarovsk). Náhradníky jsou brankář Roman Will (Liberec) a Lukáš Dostál (Brno/Třebíč), obránci Jakub Galvas (Olomouc), Jan Košťálek (Sparta) a David Musil (Třinec) a útočníci Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Rudolf Červený (Bratislava), Jakub Flek (Karlovy Vary) a Lukáš Rousek (Sparta).

Celkem 15 hráčů působí v Tipsport extralize, 5 v KHL, 3 ve finské, 2 ve švédské a 1 ve švýcarské nejvyšší soutěži. Nejzkušenějšími hráči výběru jsou Ondřej Němec (126 startů v národním mužstvu) s Janem Kovářem (111), nováčkem Radek Koblížek, útočník Kärpät Oulu. Nejmladšími hráči jsou Radek Koblížek (1997) Patrik Zdráhal (1995) a Jan Štencel (1995), nejstaršími Ondřej Němec (1984), Marek Kvapil (1985), Martin Zaťovič (1985) a Milan Gulaš (1985).

Reprezentace se sejde v pondělí 4. února 2019 v Tipsport aréně v Praze. Ve středu odletí do Stockholmu, kde se ve čtvrtek 7. února 2019 střetne s domácím Švédskem, v sobotu 9. února 2019 s Finskem a v neděli 10. února 2019 s Ruskem.

Nominace české reprezentace na Beijer Hockey Games 2019:

Brankáři: Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci: Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Kunlun, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Ondřej Němec, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK).

Útočníci: Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Michal Birner, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko).

Náhradníci:

Brankáři: Roman Will (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Dostál (HC Kometa Brno/SK Horácká Slavia Třebíč).

Obránci: Jakub Galvas (HC Olomouc), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci: Rudolf Červený (Slovan Bratislava, KHL), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

Trenér Miloš Říha k nominaci:

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistenti: Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program švédských Beijer Hockey Games 2019:

Čtvrtek 7. února 2019
17:30 Rusko – Finsko (Jaroslavl)
19:00 Švédsko – Česko (Stockholm)

Sobota 9. února 2019
12:00 Finsko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Rusko (Stockholm)

Neděle 10. února 2019
12:00 Rusko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Finsko (Stockholm)

Všechny zápasy: přímý přenos na ČT sport.

Čtsa, audio, foto, www.ceskyhokej.org/

 

Napsat komentář