Třinec prohrál s Boleslaví, Liberec je v čele!

Překvapivá prohra třineckých Ocelářů na domácím ledě  od  stále se lepšící Mladé Boleslavi, posunula do čela tabulky Tipsport extraligy  tým libereckých Bílých Tygrů

Liberec vede  díky tomu, že ve víkendových utkáních 38. a 39. kola získala o bod víc než Třinec  těsnou   prohrou s Vítkovicemi1:2 po nájezdech a neméně těsným vítězstvím  2:1 gólem Lence v  57. minutě v Praze  nad  Spartou.

Pro sparťany není aréna O2 tvrzí,  což dokazuje  devět proher z posledních 11 zápasů.  Avšak stále jsou nejúspěšnější v  zápasech na soupeřových hřištích. V domácím prostředí velmi často se dopouštějí hrubých chyb. Klasickým případem byl zápas s brněnskou Kometou. Za stavu 1:2 hráli  po odvolání gólmana přesilovku šesti proti třem a po prohraném buly jim Erat poslal kotouč přes celé kluziště do opuštěné branky. Místo vyrovnání šok a nakonec prohra 1:4.

Výbornou výkonnost v novém roce prokazuje Plzeň. Zejména první útok,  který získal příchodem  centra Jana Kováře, je  dominující.  Významně se podílel na vítězství 7:1 nad Litvínovem, v němž Gulaš dal tři góly a  Kovář měl tři asistence. Dvě vítězství  během 48 hodin  celkovým skóre 12:2  posunují Plzeň do boje  o čelo tabulky. A poněvadž má o zápas méně než první tři týmy a o čtyři  utkání míň, než čtvrté Vítkovice mohla by se brzy posunout na třetí nebo dokonce na druhé místo.

Kromě Plzně byla v posledních dvou kolech stoprocentně i mužstva Brna, Olomouce a Mladé Boleslavi, která s hradeckým Mountfieldem sehrála doma velice zajímavý zápas. Ve vyprodaném hledišti viděli diváci 13 gólů, z toho  osm do sítě hradeckého týmu.

Naopak bez bodu, kromě Sparty, vyšly i týmy Zlína, Pardubic a Chomutova. V týmu Pirátů  k herní pohodě  nepřispívají  dlouhodobé finanční problémy klubu. Nehraje se dobře, když tři měsíce většina hráčů postrádá výplaty.

Čtsa, ph., výsledky na: www.hokej.cz

 

 

Napsat komentář