Sparta v útlumu: spadla na 11. místo!

Po vánočních svátcích pokračovala Tipsport extraliga ve středu 29. kolem, které přinesly bohatou gólovou nadílku. V šesti zápasech jich padlo 42,  nejvíc  branek ve Zlíně, kde domácí zdolali hradecký Mountfield 6:4.

Zlínský zápas byl velmi napínavý. Ve druhé třetině získali hradečtí hokejisté jednobrankový náskok, ale ve  třetí třetině  domácí v posledních 10  minutách přivodili zvrat, vyhráli ji 3:0, a celkově 6:4.

V poslední době stále ztrácí Sparta.  Prohra v Plzni 1:4 byla třetí v řadě a tak není divu, že Pražané klesli v tabulce až na 11. místo. A to je obrovský propad, když si připomeneme, že  začátkem listopadu figurovala na prvním místě.  Zejména doplácí i na to, že delší dobu nemohla využívat domácí prostředí v 02 aréně, kde byly jiné sportovní a kulturní akce a nedal se tam hrát hokej.

Kapitolou samou pro sebe jsou výkony pardubického Dynama. Je to až k neuvěření, že mužstvo prohrálo už 13 zápasů za sebou, naposled doma s Litvínovem. Severočeši   tříbrankový náskok z první třetiny nakonec bránili   ve třetí třetině, kdy domácí dali dva góly a v power play  marně usilovali o vyrovnání.

Dramatický průběh měl zápas v Olomouci, kde domácí vedli  2:0,  v průběhu druhé třetině však prohrávali 2:4, aby v posledních minutách této části vyrovnali. Ve třetí třetině gól nepadl a  v prodloužení rozhodl o vítězství Komety Holík.

Mužstvo Mladé Boleslavi má ze všech mužstev nejlepší bilanci ve třetí třetině. Potvrdilo to v utkání s Vítkovicemi, kdy dvěma góly zpečetilo vítězství  4:1.

K vítězství střelecky disponovaného Liberce v Chomutově přispěly dvě perfektně sehrané přesilovky a nakonec i gól v 60. minutě do prázdné branky při power play Pirátů.

Výsledky 29. kola Tipsport extraligy:

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky – nahrávky: 15. Vantuch (Duda, Tomica), 35. Dietz (Vantuch, Flemming) – 18. M. Kvapil (Filippi, Ševc), 21. Lenc (Birner, Filippi), 52. Ordoš (L. Krenželok), 60. Ševc (L. Krenželok). Rozhodčí: Pavlovič, Hribik – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 4 214.
Nejlepší hráči: Lukáš Vantuch – Tomáš Filippi.

Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.  Trenéři: V. Růžička, Šťastný, Martínek.

Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar. Trenéři: Pešán, P. Augusta.

PSG Berani Zlín – Mountfield Hradec Králové 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Branky – nahrávky: 12. Poletín (Popelka), 28. Nosek (Freibergs, J. Ondráček), 35. Popelka (Freibergs, Poletín), 43. Fořt (J. Ondráček, Kubiš), 48. Kubiš (J. Ondráček, Nosek), 58. Ondráček (Kubiš, Freibergs) – 16. Vincour (Vopelka), 31. F. Pavlík (Smoleňák, Zámorský), 32. Paulovič (Miškář, F. Pavlík), 34. R. Pavlík. Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 750. Nejlepší hráči: David Nosek – Jaroslav Pavelka.

Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek, Žižka, Gazda, Zbořil, Řezníček, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Lakatoš, Okál – E. Kulda, Fryšara, Šlahař – Poletín, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Hradec Králové: J. Pavelka – Linhart, Zámorský, Nedomlel, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík – Bezúch, M. Chalupa, Koukal – Smoleňák, R. Pavlík, Dragoun – Vincour, Miškář, Bičevskis – Paulovič, Rákos, Cingel – Vopelka. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda.

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 18. Skalický (T. Knotek, Vondrka), 22. Žejdl, 49. Bernad (P. Musil, Látal), 56. Žejdl (Pabiška, Vondrka) – 32. Szturc (O. Roman). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4, Němeček 10 minut a Pláněk (oba Ml. Bol.) 5 minut do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3 369. Nejlepší hráči: Pavel Kantor – Jakub Lev.

Mladá Boleslav: Kantor – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka – Vondrka, T. Knotek, Skalický – Pacovský, P. Musil, Látal – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: Hořava, Rulík, Patera.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Toman, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka.

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 14. Jan Kovář (Gulaš, L. Kaňák), 32. Gulaš (Indrák), 39. Kracík (Stach, Čerešňák), 44. V. Němec (Jan Kovář, Čerešňák), 60. Straka (Eberle) – 30. Klimek (Forman, Smejkal), 42. Pech (Forman, Smejkal). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 7 436. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Miroslav Forman.

Plzeň: Frodl – J. Kindl, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Indrák, Jan Kovář, Gulaš – Stach, Kracík, Kratěna – V. Němec, Preisinger, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Delisle, Blain, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, de la Rose, Košťálek – Buchtele, P. Vrána, Kudrna – Smejkal, Klimek, Forman – Kumstát, Pech, Rousek – Pšenička, Sill, Beran. Trenéři: Krupp, J. Nedvěd.

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 41. Holland (Rolinek, Hovorka), 48. P. Sýkora (Bubela, Kusý) – 7. Gerhát (Suchánek, J. Černý), 12. F. Lukeš (Ščotka), 16. Válek (Porseland, F. Lukeš). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Tošenovjan, Špringl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 7 898. Nejlepší hráči: Rhett Holland – Jakub Suchánek.

Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – L. Horký, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Král, Čáslava.

Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, L. Doudera, Suchánek – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým, Skuhrovec.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (2:0, 2:4, 0:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, Mráz), 19. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek), 38. Ondrušek (Mráz, Laš), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) – 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 30. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 64. P. Holík (M. Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3, Mráz (Olomouc) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 5 500 (vyprod.). Nejlepší hráči: Jan Knotek – Petr Holík.).

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek, Hlaváč – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Strapáč, Podlaha – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Tomajko, Moták.

Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Střondala, Süss. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček, Oslizlo.