Teplice porazily Liberec 1:0 a opět vyhrály po dvou zápasech!

Fotbalisté Teplic v páteční předehrávce 17. kola FORTUNA:LIGY porazili v dramatickém zápase doma Liberec 1:0. A připsali si doma zasloužilou výhru po dvou neúspěšných zápasech. Severočeské derby rozhodl ve třetí minutě Jakub Hora, dalších několik šancí vychytal hostující brankář Filip Nguyen. Po neúspěchu, zůstal Slovan v ligové tabulce sedmý, neboť zasloužené vyhrál sérii čtyř kol v minulých kolech. Naopak Teplice se posunuly na deváté místo.

Tepličtí začali utkání výborně a už ve třetí minutě se ujali vedení, kdy po chybě libereckého Oscara si zpracoval míč domácí Trubač, který našel mezi obránci nabíhajícího Horu, ten ho poslal podél vyběhnuvšího brankáře Nguyenova do odkryté branky 1:0.

Domácí byli i v dalším průběhu prvního poločasu aktivnější a svého soupeře dostávali pod tlak. Ale hostující tým podržel brankář Nguyen, nejprve vychytal střelu Trubače z velkého vápna a následně po přihrávce Vaněčka minul branku. V závěru po standardní situaci se dostal Vaněček do ideální střelecké pozice, ale netrefil branku.

Po změně stran mohl domácí Kučera v 54. minutě navýšit vedení, jenže jeho hlavičku hostující gólman zneškodnil. O několik minut později Hora hlavičkoval po centru nad břevno.

V 69. minutě zahrozil Slovan, když Potočný poslal do úniku mezi obránce střídajícího Pázlera, ale jeho střelu domácí brankář Grigar vytáhl zákrokem, vedle tyče. Na druhé straně mohli tepličtí skórovat po Kučerově rohu, míč tečoval Pázler, ale brankář Nguy skvělým zákrokem na brankové čáře zabránil vlastnímu gólu.

V nastaveném čase poslal míč nad branku, domácí střídající Luts, ale tepličtí nakonec jednogólovou výhru uhlídali a neprohráli s Libercem popáté za sebou, ale počtvrté zvítězili.

Trenér Stanislav Hejkal po utkání:

Trenér Zsolt Hornyák po utkání:

FK Teplice – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 3. Hora. Rozhodčí: Matějček – Caletka, Šimáček. ŽK: Čmovš, Vaněček – Hybš, Pešek. Diváci: 1 187.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Hora, Ljevakovič, Kučera, Hyčka (77. Luts) – Trubač (89. Hošek) – Vaněček (73. Červenka). Trenér: Hejkal.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Breite, Oscar (78. Malinský), Pešek – Mara (46. Pázler) – Aarons (70. Oršula). Trenér: Hornyák.