V sobotu bez Kvitové, jedničkou je Siniaková!

Jestliže příznivci tenisu litovali, že ve finále Fed Cupu neuvidí  v  Praze nejlepší americké hráčky, tak nyní  je taková situace  v našem družstvu.  Po zraněné Karolině  Plíškové  určitě v sobotu nebude hrát ne zcela zdravá Petra Kvitová. 

Páteční los  v pražské Staroměstské radnici určil, že do sobotních zápasů ve dvouhře nastoupí Strýcová proti Keninové a Siniaková, jako naše nynější jednička, se střetne s Riskeovou.

Jisté je, že do nedělní čtyřhry nastoupí nejlepší světový pár  Siniaková, Krejčíková proti Collinsové s Melicharovou.  Sice byly určeny hráčky pro další dvě dvouhry  Siniaková – Keninová a Strýcová – Riskeová, ale  v neděli může být všechno jinak. Kapitáni družstev mohou  totiž nominaci změnit.  Takže se   může   stát, že se na dvorci objeví Kvitová. Raději však nepředbíhejme, její zdravotní stav bude rozhodující.

Pikantní příchuť bude  mít finále pro Strýcovou, která  ve 32 letech ukončí své účinkování ve Fed Cupu. A to bylo velmi úspěšné, Strýcová se podílela na dvou vítězstvích českého družstva.

Čtsa, ph., foto,