Trenér Šilhavý nominoval na Polsko a Slovensko!

Trenér reprezentačního týmu Jaroslav Šilhavý nominoval ve středu dopoledne na tiskové konferenci na závěrečné dva mezistátní zápasy letošního roku. Do národního týmu se vrací po zranění Vladimír Darida, na přípravný zápas s Polskem a utkání Ligy národů proti Slovensku.

Z české nejvyšší fotbalové soutěže nominoval trenér Jana Kopice z Viktoria Plzeň,Tomáše Součka a Jaromíra Zmrhala ze Slavie a Michala Trávníka z Jablonce. Další nominovaní hráči, působí v zahraničních klubech.

Brankářskou trojici tvoří Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka a Tomáš Vaclík. Na postu obránce byl opět nominován Tomáš Kalas působící v Bristolu City.

Do reprezentačního kádru se vrací po zranění záložník Vladimír Darida. „Rozhodně mu chybí zápasové zatížení, ale jsem moc rád, že je zpátky v národním týmu. Uvidíme, jak ho využijeme ve dvou zápasech, přesto jsem rád, že je zpět, protože do národního týmu každopádně patří,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Naopak v nominaci chybí útočník Michael Krmenčík, který si poranil koleno a mimo hru bude pravděpodobně do konce sezóny. “ Za Krmenčíka připadá v úvahu Zdeněk Ondrášek, kterého jsme byli osobně sledovat. Zatím je mezi náhradníky,“ informoval trenér Šilhavý.  

Ze zdravotních důvodů chybí v nominaci záložník Antonín Barák, který nehrál poslední zahraniční utkání. „Zázraky se sice dějí, ale zatím není jisté, zda bude v pořádku,“ dodal trenér.

„Nejistá je nominace slávistů Coufala, Kúdely a Hušbauera. Ale máme do hry Daridu, Kopice a Kalase, kteří nám svojí kvalitou pomohou.“ Informoval trenér Šilhavý, který doplní nominaci ještě o čtyři hráče.

„Polsko považuji za velmi silný tým, který má nového trenéra po mistrovství světa. Ve čtyřech posledních zápasech nevyhráli a tak čekají na vítězství. Pro nás to bude kvalitní prověrka před zápasem Ligy národů se Slovenskem,“ řekl Jaroslav Šilhavý před přípravným zápasem s Polskem.

„Věříme a jsme přesvědčeni, že hráči dokážou zopakovat výborné výkony ze zápasů proti Slovensku a Ukrajině.“

V polském Gdaňsku se střetne český tým 15. Listopadu, Slovensko přivítají v pražském Edenu 19. Listopadu v závěrečném zápase Ligy národů. Slovenský národní tým bude koučovat nový trenér Pavel Hapal, který nahradil Jána Kozáka.

„Pavla Hapala dobře znám, volal jsem mu a gratuloval mu. Popřál jsem mu hodně štěstí, ale ne k zápasu s námi,“ řekl Šilhavý, který svým svěřencům věří.

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý:

Nominace českého národního týmu na přípravný zápas s Polskem a na Ligu národů se Slovenskem.

BRANKÁŘI:

TOMÁŠ KOUBEK STADE RENNAIS FC 9/0

JIŘÍ PAVLENKA SV WERDER BREMEN 7/0

TOMÁŠ VACLÍK SEVILLA FC 22/0

OBRÁNCI:

JAKUB BRABEC CAYKUR RIZESPOR 13/0

ONDŘEJ ČELŮSTKA ANTALYASPOR 6/1

THEO GEBRE SELASSIE SV WERDER BREMEN 50/3

PAVEL KADEŘÁBEK TSG 1899 HOFFENHEIM 34/3

TOMÁŠ KALAS BRISTOL CITY 16/2

FILIP NOVÁK TRABZONSPOR 17/1

ZÁLOŽNÍCI:

VLADIMÍR DARIDA HERTHA BSC 52/4

BOŘEK DOČKAL PHILADELPHIA UNION 37/6

JAKUB JANKTO UC SAMPDORIA 15/1

JAN KOPIC FC VIKTORIA PLZEŇ 14/3

DAVID PAVELKA KASIMPASA 16/0

TOMÁŠ SOUČEK SK SLAVIA PRAHA 14/2

MICHAL TRÁVNÍK FK JABLONEC 4/0

MATĚJ VYDRA BURNLEY FC 22/5

JAROMÍR ZMRHAL SK SLAVIA PRAHA 12/1

ÚTOČNÍCI:

PATRIK SCHICK AS ROMA 12/4

NÁHRADNÍCI:

ANTONÍN BARÁK, JAN BOŘIL, VLADIMÍR COUFAL, MARTIN DOLEŽAL, MARTIN FRÝDEK, LUKÁŠ HEJDA, TOMÁŠ HOŘAVA, JOSEF HUŠBAUER, TOMÁŠ CHORÝ, VÁCLAV JEMELKA, LADISLAV KREJČÍ, ONDŘEJ KOLÁŘ, ONDŘEJ KÚDELA, LUKÁŠ MAREČEK, TOMÁŠ NECID, ZDENĚK ONDRÁŠEK, ONDŘEJ PETRÁK, DANIEL PUDIL, RADIM ŘEZNÍK, STEFAN SIMIČ, TOMÁŠ SIVOK, JIŘÍ SKALÁK, PATRIZIO STRONATI, MILAN ŠKODA, JOSEF ŠURAL.

Čtsa, audio, foto,