PO PÁDU ŠESTÁ ŘADA!

Ve Velké ceně Japonska Jakub Kornfeil pokračoval ve svém hezkém zvyku – již počtvrté v řadě ovládl první volný trénink. Po deštivém pátečním odpoledni navíc bral první místo také v součtu programu celého dne. V kvalifikaci jej ale přibrzdil pád.


Nestává se to často. Jakub Kornfeil patří mezi jezdce s nejmenším počtem pádů a vynechaných Velkých cen. Po pádu v Aragonu přišel letos druhý pád také v Japonsku. Po patnácti minutách kvalifikace, když se průběžně dvaadvacátý Kornfeil chystal na zastávku v boxech, přišel nepříjemný highsider. Ten jezdce číslo 84 potkal v zatáčce číslo devět. Kornfeil dopadl zpět na motorku a už to v jednu chvíli vypadalo, že si na konto připíše další úžasný „sejf“. Hluboký kačírek okruhu Motegi byl ale neúprosný a Kubajz byl na zemi. Dvanáct minut před koncem se český závodník vrátil na trať, ale hned se do své garáže zase vrátil. V posledním vyjetí stihl dvě rychlá kola. Nejlepší čas přišel v tom druhém. I když našeho jezdce trošku zbrzdil padající Celestino Vietti,  připsal si 1.57:692, což stačilo na konečné šestnácté místo a šestou startovní řadu.

Jakub Kornfeil: „V kvalifikaci jsem se necítil tak dobře jako v tréninku. Pak jsem v jednom kole vysadil a zatáčku číslo devět jsem místo jedničky jel na dvojku a trošku mimo stopu. Přidal jsem plyn a dostal nečekaný highsider. Z motorky spadl řetěz, ten se mně podařilo nasadit. Kluci pak motorku rychle opravili a mohli jsme pokračovat. V posledních pár minutách jsem se snažil, co to šlo.
Stačilo to ale jen na 16. místo. Měl jsem před sebou Nakarina a to mě trošku zpomalilo. Pak těsně přede mnou spadl také Vietti. Možná to mohlo být o pár desetin lepší, ale co se dá dělat. Rozhodně není všem dnům konec. Věřím, že zítra dokážeme zajet dobrý výsledek.“

http://www.jakubkornfeil.com/mailster/95004/0c47649370f4a1933b1d744fd10370e9/aHR0cHM6Ly9pbnN0YWdyYW0uY29tL2pha3Via29ybmZlaWw4NC8

Martin Jančálek,

Napsat komentář