Zlatou mistryní ČR v aerobiku je Citová, za týden míří naši závodníci na světový šampionát!

Přes 700 závodníků, kteří u nás patří mezi špičky v tomto sportu, se o víkendu utkalo na Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a fitness týmech v pražské Areně Sparta. K nejsledovanějším kategoriím patřily již tradičně dospělé ženy. Souboj o první místo bývá vždy dramatický a ani letos tomu nebylo jinak. Náročnou sestavou plnou emocí zlato nakonec vybojovala Adéla Citová – potřetí za sebou! Spolu s ostatními perfektně připravenými českými závodníky míří za týden na světový šampionát do Holandska.

Adéla Citová z Juniorského fitness klubu Louny o víkendu v pražské Areně Sparta připravila publiku skvělý zážitek a zužitkovala své zkušenosti z předchozích domácích i mezinárodních mistrovství. Zlato si vybojovala u poroty i diváků a se skvělými vyhlídkami odjíždí za týden na světový šampionát. Nyní trojnásobná mistryně ČR má na svém kontě už také stříbrnou příčku z mistrovství světa i Evropy. Na obou šampionátech se před ni dostala jen zkušená Belgičanka Lissa van Brande.

Karolina Kudláčková

Velkou konkurentkou i zkušeným zahraničním závodnicím ale letos bude i nová česká posila a hned držitelka českého stříbra v dospělých singlech – Karolína Kudláčková ze Studia K Barrandov. Ta letos v dospělých ženách nastoupila poprvé z pozice loňské juniorské mistryně ČR a v této kategorii byla držitelkou i světového zlata… Třetí posilou českého tandemu v ženské dospělé kategorii byla letos na MČR bronzová Veronika Šeráková z Aerobik Studio Dvojka Sedlčany.

Na zlatou na světovém šampionátu si brousí zuby i česká dua a tria.

Fitness klub Louny

Dechberoucí vystoupení netrpělivému publiku letos opět předvedla v dospělých triích Adéla Citová ze svými kolegyněmi z Juniorského Fitness Klubu Louny – Eliškou Martinovskou a Karolínou Jánskou. České mistryně si z loňského mistrovství světa přivezly stříbrnou příčku a letos se rozhodně pokusí dosáhnout na zlato.

S velkými nadějemi na světový šampionát míří také naši současní zlatí v dospělých duích – Lucie Veličková a Marek Šotola z Fit studia D Praha. Ti spolu tvoří dospělé duo prvním rokem, ale jejich souznění je natolik velké, že působí sehraně jako letití aerobikoví partneři.

Studio Praha

Obávaným soupeřem na domácím i mezinárodním aerobikovém poli je rozhodně také dospělý step tým ze Sportovního klubu aerobic Oxygen Příbram. Ten i letos získal na MČR zlato, a to navzdory novému složení, ve kterém figuruje i Daniela Chlebnová, která v kategorii step aerobic získala 6 mistrovských titulů!

V jedinečné šestileté šňůře zlatých medailí z MS se budou snažit pokračovat i současné zlaté dospělé závodnice v kategorii Aerobik Grande z Aerobic Dancers Kladno. Dnes tento tým obsahuje pouze dvě členky slavného týmu „zlatých holek“, ale ty předávají své zkušenosti mladším kolegyním, a to velmi dobře, jak se ukázalo na MČR v jejich originální sestavě.

Aerobic Cirkus Kladno

Teprve druhý rok spolu závodí tým Aerobic Grande v kategorii dospělých z The Queen club. Zajímavostí ovšem je, že se v týmu objevuje i trenérka Tamara Jiříková, která svou závodní kariéru ukončila již před 4 lety. Na MČR zkušené závodnice získaly stříbro a s velkými ambicemi se vydávají na světovou soutěž.

Se zábavnou retro skladbou Back in time si publikum ve Sparta Areně získal i zlatý tým Aerobic Performance z Fit studia D Praha, který se chce v Holandsku postavit australským závodnicím nejen perfektními výkony, ale i originální sestavou.

Ovládnou juniorskou světovou kategorii nadupaní Češi?

Stejně silné zastoupení máme i v juniorských týmech, a to ve všech kategoriích. Z víkendového mistrovství ČR je nutno vyzdvihnout perfektní výkon Viktorie Prokopové z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, jejíž odměnou byl dlouhotrvající potlesk publika, a stejně tak Luboše Hanuse z Aerobik studio Dvojka Sedlčany, který je nováček v kategorii mužů juniorů, a zároveň s Marií Bezkočkovou v kategorii dua tak získal na MČR hned dvě zlaté medaile.

Viktorie Prokopová

Nejvyšší příčku si v juniorské kategorii odváží trio z MV Teamu Univerzity T. Bati, který už má na svém kontě i zlato z evropského šampionátu a touží po tom světovém. V perfektní kondici je tým Aerobic Performance z Aerobic team Chuchle, který předvedl velice nápaditou tematickou sestavu Pirátky, a svým vystoupením posunul o příčku výše i tuto novou kategorii, v níž se soutěží.

Jana Havrdová

V kadetské kategorii pak na mistrovství ČR zazářila v kategorii žen Nikol Ullrichová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, v mužích Jan Míšek z JKMB, v duích Aerobic Team Zlín, v triích AK Olomouc, ve Fitness aerobic performance Sport Academy Kladno, ve Fitness step BM Fitness Havlíčkův Brod a ve Fitness aerobic grande Aerobic Team Praha.

Tereza Miková

V kategorii dětí si zlato v ženách odváží Laura Chudá z Aerobic Team Praha a stejný klub získal nejcennější kov v aerobiku. První příčku v triích si vysloužil MV Team Univerzity T. Bati, ve stepech Fit Studio Venuše Kladno a v duích Aerobic Team Zlín.

Horce sledovaná kategorie pódiových skladeb ATS

ATS (Aerobic Team Show) pódiové skladby jsou divácky jedny z nejoblíbenějších, protože závodnice ve svých sestavách dokážou zachytit dané téma a často mají svůj příběh. V republikovém finále se unikátně předvedly závodnice z Fit Studia aerobiku Jany Boučkové v Železném Brodě, které získaly zlato v kategorii dospělých. Zajímavostí je, že se jim podařilo letos získat také druhou příčku na republikovém finále populární celorepublikové soutěže Česko se hýbe ve školách.

The-Queen-Club-2.-misto

“Je to krásný příklad toho, jak se s pohybem, který děláte pro radost, můžete dostat až na závodní úroveň a dosáhnout na stupně vítězů. Radost z pohybu je totiž ze všeho nejdůležitější a právě k tomu se naše závodnice a závodníky snažíme vést. Česko je i proto tradičně aerobikovou velmocí a doufáme, že tento trend se za týden potvrdí i na světovém šampionátě,” říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který mistrovství ČR ve sportovním aerobiku pořádal.

Výsledky MČR 2018:

Dospělí

Ženy

 1. Adéla Citová – Juniorský Fitness Klub Louny
 2. Karolína Kudláčková – Studio K Barrandov
 3. Veronika Šeráková – Aerobik Studio Dvojka Sedlčany

Tria

 1. Juniorský Fitness Klub Louny – Martinovská, Jánská, Citová
 2. Aerobic Team Butterfly – Holubcová, Švihálková, Vohradská
 3. Studio K Barrandov – Kopalová, Havránková, Pšeničková

Dua

 1. Fit Studio D Praha – Veličková, Šotola
 2. Studio K Barrandov – Kudláčková, Absolon
 3. BM Fitness Havlíčkův Brod – Borovská, Beránková

Fitness aerobic performance

 1. Fit Studio D Praha
 2. TJ Sokol Poděbrady1. Sportovní klub aerobic Oxygen Příbram3. One club Brno
 3. Fitness aerobic grande
 4. 2. Fit studio Venuše Kladno
 5. Fitness step
 6. Aerobic Dancers Kladno
 7. The Queen Club
 8. Fit Family Club Ústí nad LabemJunioři 1. Viktorie Prokopová – Fitness Center Báry a Hanky Šulcové 3. Tereza Človečková – SK Studio Sport a Zdraví Rýmařov1. MV Team Univerzity T. Bati – Macková, Šimková, Ševců3. Studio K Barrandov – Absolonová, Absolonová, Pasztorová1. Aerobik Studio Dvojka Sedlčany – Bezkočková, Hanus3. Aerobic Team Praha – Javůrková, Perez1. Luboš Hanus – Aerobik Studio Dvojka Sedlčany3. Tomáš Absolon – Studio K Barrandov1. Aerobic Team Praha 3. Sport Academy Kladno1. BM Fitness Havlíčkův Brod3. BM Fitness Havlíčkův Brod
 9. Fitness aerobic grande
 10. 2. Sportovní klub aerobic Oxygen Příbram
 11. Fitness step
 12. 2. Fit Studio D Praha
 13. Fitness aerobic performance
 14. 2. Jáchym Hanák – MV Team Univerzity T. Bati
 15. Muži
 16. 2. Aerobic Team Praha – AL-Kaysy, Smíšková
 17. Dua
 18. 2. Juniorský Fitness Klub Louny – Salačová, Švecová, Benešová
 19. Tria
 20. 2. Vanda Šimková – MV Team Univerzity T. Bati
 21. Ženy
 22.  Fitness Center Báry a Hanky Šulcové3. Fitness Center Báry a Hanky Šulcové
 1. Kadeti1. Nikol Ullrichová – Fitness Center Báry a Hanky Šulcové3. Kristýna Fryšáková – AK Olomouc1. AK Olomouc – Fryšáková, Haníková, Křesinová
 2. 3. MV Team Univerzity T. Bati – Šimková, Knedlová, Sečkařová1. Aerobic Team Zlín – Moučková, Nečasová3. Sport Academy Kladno – Růžková, Filipovská1. Jan Míšek – JKMBFitness aerobic performance2. TJ Sokol Poděbrady Fitness step2. Sportovní klub aerobic Oxygen Příbram Fitness  aerobic grande2. Fitness Center Báry a Hanky Šulcové
 3.  Ženy 2. Aneta Bedrnová – TJ Sokol Poděbrady
 4. Tria2. One Club Brno – Richterová, Nesvadbová, Švejcarová1. Nečasová, Veselá – Aerobic Team Zlín1. Aerobic Team Praha 3. AC Angels Rakovník 1. Fit Studio Venuše Kladno3. One Club Brno8,00 – 10,50 let2. Maniak Aerobik Havířov – Pošťácká radost10,51 – 13,50 let2. AE Klub Lady Plzeň – Dana a Emil – Olympijská láska13,51 – 16,50 let2. Pohybové studio J & A Plzeň – Vesnická juchajda aneb boj o baču16,51 a více let2. Maniak aerobik Havířov – Vlk z Wall Street.
 5. Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě. Je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness a zaštiťuje celorepublikové projekty Děti na startu a Česko se hýbe. Více na www.fisaf.cz
 6. Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde (foto JAROSLAV APPELTAUER):
  https://www.dropbox.com/sh/6db4ouy5ajdxok4/AAAZ69Kb3vvFzhPqQkbOf0kma?dl=0
 7. Čtsa, Zuzana Rybářová, WWW.AMAZE.MEDIA