Deníček mistrovství světa, díl šestý: bojovat a neustoupit!

Fotbal přináší emoce. A malý fotbal snad ještě větší. Napětí v pražské hale Jedenáctka při zápasech české reprezentace do 21 let na mistrovství světa prostupuje každým od podavačů míčů, přes hráče s realizačním týmem až po diváky.

Už ve čtvrtfinále předvedli čeští reprezentanti dramatickou bitvu, která přinesla infarktový závěr v podobě penaltového rozstřelu. V tu chvíli diváci ani nedutali, ovšem čeští hráči dal házeli úsměvy a navzájem se špičkovali. Ani v závěru vypjatého duelu nepřišli o pohodu, povzbuzovali se a Maďaři dvě penalty nedali. Rázem tak propukla česká postupová radost.

Podobné emoce nabídlo i semifinále s Itálií, které i přes vedení českého týmu provázel mírně řečeno nervózní závěr, když Italové snížili. Přesto čeští reprezentanti vedení udrželi a zaslouženě postoupili do finále premiérového světového šampionátu v malém fotbale do 21 let, ve kterém se v neděli od osmi hodin večer střetnou se Slovenskem.  

Český tým bojuje také za kapitána Lukáše Haspru, který kvůli zranění kotníku nedohrál čtvrtfinále s Maďarskem. Přestože si nyní musí pomáhat berlemi, odložil je před semifinále, převlékl se do dresu a proti Itálii opět přivedl tým na trávník jako kapitán. Po vítězném utkání pak tradičně dirigoval mužstvo při oslavném chorálu.

Stejně půjde do finále proti Slovensku. Tak jako zbytek týmu po vzoru sparťanských válečníků, jimiž se inspirují. Budou bojovat a před domácími fanoušky neustoupí. Takový příběh si zaslouží zlatou tečku!

 Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,