Boleslav bere s Baníkem jen výhru!

Utkání 11. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava se hraje v sobotu 6. října 2018 od 17:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Celková bilance všech dosavadních šestadvaceti vzájemných střetnutí o prvoligové body je výrazně aktivní v boleslavský prospěch. Boleslavští vyhráli čtrnáctkrát, šestkrát remizovali a šestkrát prohráli při souhrnném skóre 44:26 při průměrné střelecké potenci bezmála tří gólů na jedno utkání (přesně 2,69).

Nejčastějším výsledkem bylo skóre 2:0, skončilo tak šest utkání, čili téměř čtvrtina vzájemných duelů. Tímto rozdílem vyhrála Ostrava dvakrát doma a jednou v Boleslavi, podobně Boleslav tak vyhrála dvakrát doma a jednou na ostravských Bazalech, původním domácím hřišti Baníku.

Z třinácti vzájemných utkání hraných na domácím trávníku Boleslav vyhrála deset, remizovala ve dvou a prohrála pouze jeden (před deseti roky) při celkově výrazně aktivním skóre 24:7. Naposledy Boleslav doma Ostravu porazila v neděli 14. února 2016 jasně 3:0 a dva ze třech boleslavských gólů do ostravské branky dal člen Klubu ligových kanonýrů Milan Baroš, který dnes působí v Baníku Ostrava, v němž fotbalově vyrostl.

V dosud sehraných deseti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela dvaadvacet gólů, o které se podělilo sedm boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 10 – Nikolay Komlichenko, 3 – Ladislav Takács, 2 – Tomáš Ladra, Marek Matějovský, Tomáš Přikryl, 1 – Tiemoké Konaté, Petr Mareš a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Ostravou:

„Hrajeme na domácím hřišti a všechno jiné než výhra, by byl neúspěch, i když soupeřem nám bude tým, který prokazuje momentálně dobrou formu,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Ostravou:

Ofenzivní záložník Tiémoko Konaté léčí svalové zranění z utkání 9. ligového kola

Obránce Tomáš Fabián rekonvalescence po operaci menisku v kolenním kloubu.

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace