MČR 420 28.- 30.9. 2018!

Kdyby nebylo Lipna, asi by mnoho lodních tříd neodjelo své naplánované závody a my „dvackaři“ bychom neměli své vytoužené mistrovství, které stejně jako pohárový závod minulý víkend pořádal YC Jestřábí.

Svatý Václav navíc nabídl možnost 3 denní regaty a tak se daly očekávat zajímavé souboje mladých dvoj posádek. Nakonec se nás sešlo 13 z Čech a 2 posádky přijely z Maďarska. Byla to zřejmě reakce Maďarů na naše kvalitní výsledky na mezinárodním mistrovství Maďarska (6., 7., a 11. místo), které se odjelo na Balatonu koncem prázdnin.

Pátek se šlo na vodu po 12. hodině a začalo se zostra ve větru 5-8 m/s. První rozjížďku ovládly holky Aneta Páleníčková s Klárou Postráneckou. Druhou si pořadí vyměnily s Lukášem Wehrenbergem a Tobiášem Krausem. Stejně skončila i třetí rozjížďka dne, která byla také v pátek poslední. Po prvním dnu bylo pořadí následující 1. Lukáš / Tobiáš 4 b., 2. Aneta / Klára 5 b. a 3. Fanda Viták / Majda Holá 10 b.

V sobotu se vítr otočil k severu až severovýchodu a zeslábl na 3 – 6 m/s a bohužel se poměrně točil. Navíc se výrazně ochladilo a my se museli hodně soustředit, abychom nedělali zásadní chyby ohrožující celkové pořadí. Největší souboje sváděly posádky na prvním a druhém místě celkového pořadí a asi nejzajímavější byla třetí (poslední) rozjížďka, kde Aneta s Klárou a Lukáš s Tobiášem sváděli na poslední stoupačce opravdu tvrdý souboj, kde si nedarovali ani centimetr. Ani Fanda s Majdou se neměli za co stydět a jejich odvážné manévry stály za to. Nakonec celkové pořadí v sobotu po šesti rozjížďkách zůstalo stejné.

Neděle se probudila do mrazivého hávu a nakonec i krásného slunečného počasí, které však nemělo to pro nás zcela zásadní – vítr. Takže o konečných mistrovských titulech bylo rozhodnuto v duchu předešlých dnů:

  1. Lukáš Wehrenberg, Tobiáš Kraus    –  kluci
  2. Aneta Páleníčková, Klára Postránecká   –  holky
  3. Fanda Viták, Majda Holá   –    mix

Na závěr musíme vyseknout poklonu našim nejmladším Frantovi Postráneckému, Filipovi Motalovi, a Adamu Rekovi se Zuzkou Doležalovou, kteří bojovali jak s kvalitou materiálu, tak sami se sebou a určitě zhodnotili to, co se na Cadetech a Optimistech naučili. Příště to bude zase o kus lepší. Bohužel do závodu nakonec nenastoupila ze zdravotních důvodů bratrská dvojice Ondra a Matěj Ptáčníkovi, ale snad je letos ještě uvidíme!

Bylo to krásné mistrovství a už se těšíme na další. Spřádáme plány, jak být silnější, rychlejší a třeba i chytřejší.

Velký dík ČSJ, pořadatelům a rozhodčím,

„Dvackaři“

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

 

Napsat komentář