Nedělní výsledky 10. kola FORTUNA:LIGY

Ostravský Baník porazila vedoucí Slavii v oslabení bez Baroše.

Fotbalisté Ostravy porazili v 10. kole FORTUNA:LIGY po výborném výkonu, zejména ve druhém poločase vedoucí celek ligy Slavii Praha 2:1. Baník přestože od 15. minuty dohrával utkání bez vyloučeného kapitána Milana Baroše, který obdržel červenou kartu po nebezpečném faulu na Součka a následném zhlédnutí videozáznamu hlavním rozhodčím. Do vedení se dostali domácí gólem Martina Filla, vyrovnání zařídil po několika minutách Miroslav Stoch, vítězství potvrdil druhou trefou Fillo v nastaveném čase prvního poločasu.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:1 (2:1)

Branky: 20. a 45. Fillo – 27. Stoch. Rozhodčí: Berka – Kříž, Vlček. ŽK: Fillo, Granečný, Fleišman – Bořil, Traoré, Hušbauer, Stoch, Olayinka, Mešanovič. ČK: 16. Baroš (Ostr.). Diváci: 14 294.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (86. Procházka), Hrubý, Holzer (79. Granečný) – Diop (88. O. Šašinka) – Baroš. Trenér: Páník.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (74. Frydrych) – Souček, Traoré (46. Mešanovič) – Stoch, Hušbauer, Zmrhal – Baluta (58. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

Jablonec otočil skóre v Teplicích!

Fotbalisté Teplic nedokázali přehrát pod novým trenérem Stanislavem Hejkalem v zápase 10. kola FORTUNA:LIGY doma proti Jablonci. Severočeši vedli gólem Jakuba Hory, jenže hosté skóre otočili a nakonec zvítězili 2:1. Vyrovnávací gól vsítil po teči Jan Chramosta, v nastaveném čase rozhodl o výhře Lukáš Masopust. Jablonec zůstal na šesté příčce v ligové tabulce, Naopak Teplice opět nebodovaly, již posedmé z osmi odehraných zápasů a v ligové tabulce jsou třinácté.

FK Teplice – FK Jablonec 1:2 (1:1)

Branky: 15. Hora – 27. Chramosta, 90. Masopust. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Caletka. ŽK: Ljevakovič – Trávník. Diváci: 2 531.

Teplice: Diviš – Jeřábek, Král, Shejbal – Vondrášek, Ljevakovič, Žitný (90. Čmovš), Kučera, Krob – Vaněček (56. Jindráček), Hora (81. Hyčka). Trenér: Hejkal.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman – Masopust, Trávník, Považanec (85. V. Kubista), Jovovič (90. Acosta) – Chramosta (64. Ikaunieks). Trenér: Rada.