Boleslavští nestačili na druholigovou Chrudim a vypadli z poháru!

Boleslavský bezkrevný výkon kontrastoval s bojovností druholigových chrudimských fotbalistů, kteří dvěma góly v prvním poločase rozhodli o svém postupu ze třetího kola do osmifinále aktuálního ročníku MOL Cupu.

V úvodní čtvrthodince mírnou herní převahu Boleslavští nevyužili, pouze ve 14. minutě získali roh a Matějovského oblouček snadno zpacifikoval chrudimský brankář Zima. V příští minutě dvě slibné akce Džafiče zastavili rozhodčí kvůli ofsajdům. V 16. minutě se Daniel Novák prodral zleva do soupeřova vápna, první střelu Zima vyrazil a druhá se odrazila od levé tyče chrudimské branky. Boleslavští nevyužili další tři rohy ani dva trestňáky z příhodných pozic. Ve 30. minutě po Kateřiňákově centru Hůlka hlavičkoval do brankáře Zimy. Ve 32. minutě Džafičův trestný kop Zima vyrazil. Potom v pěti minutách dvakrát Chrudimští přehráli nedůraznou boleslavskou defenzívu.
Ve 35. minutě Řezníčkův centr z pravé strany Froněk snadno z malého vápna sklepnul do boleslavské branky – 1:0.
Ve 40. minutě Matějovský nedaleko vlastní šestnáctky ztratil míč, což soupeř potrestal, když Dostálkův centr Šípek hlavou usměrnil k pravé tyči – 2:0.

Mezi chrudimskými úspěchy střílel Kateřiňák z trestného kopu, gólmanem vyražený míč nikdo z boleslavských hráčů nevyužil k dorážce.

Do druhého poločasu boleslavský kouč Weber posílil ofenzívu, když místo Křapky a Matějovského poslal so hry Ladru a Komlichenka. Boleslavští sice po většinu pětačtyřiceti minut soupeře nepouštěli z jeho poloviny hřiště, ale postrádali nápaditost v koncovce a proto nepříznivé skóre nezměnili. Ve 49. minutě Novákův trestný kop z boku šestnáctky skončil v rukavicích chrudimského brankáře. V 53. minutě Chrudimští z ojedinělého útoku získali svůj první roh v tomto utkání a po jeho rozehrání Froňkem hlavičkoval Krčál k pravé tyči, kam se Kamenár vrhnul včas.
Boleslavské bezzubé útočení téměř nezaměstnalo chrudimského brankáře Zimu. A tak teprve v 78. minutě po Novákově centru a Komlichenkově hlavičce těsně vedle pravé tyče se dalo mluvit o nebezpečné akci. V 87. minutě po faulu na Komlichernka kopal Džafič trestňák těsně nad chrudimskou branku. V 88. minutě byli Boleslavští blízko skórování, když si Divišův centr uvnitř soupeřova vápna zpracoval Komlichenko a chytrým obloučkem překonal Zimu, ovšem stoper Krčál stihnul z lajny míč odkopnout.
Ve čtyřech nastavených minutách z Kateřiňákova centru Takács hlavičkoval slabě, šestý boleslavský roh skončil bez efektu a po Novákově trestném kopu Komlichenko hlavičkoval těsně nad chrudimskou branku. A tím bylo ostudné vyřazení FK Mladá Boleslav ve třetím kole z českého poháru dokonáno.

MFK Chrudim – FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Góly: 35. Froněk, 40. Šípek. Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Michal Novák. ŽK: Kopecký, Zima – Křapka, Král. Diváků: 1 150.

Chrudim: Zima – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr – Dostálek, Kopecký, Vodrážka (70. Rybička), Froněk (64. Stránský) – Šípek (85. Sixta).

Mladá Boleslav: Kamenár – Pauschek, Hůlka, Král, Křapka (46. Ladra) – Hubínek (68. Takács) – Diviš, Matějovský (46. Komlichenko), Kateřiňák, Daniel Novák – Džafič.

Někteří prokázali, že nemají ani na druhou ligu, nešetřil Weber hráče

Boleslavský trenér Jozef Weber upřímně pogratuloval Chrudimi k zaslouženému postupu do osmifinále české pohárové soutěže MOL Cup 2018-19. Ovšem o předvedeném výkonu svého mužstva, v němž měli tentokrát příležitost hráči širšího kádru, hovořil velmi naštvaně.

„Osobně jsem zklamaný hlavně z předvedeného výkonu. Že se ve fotbale prohraje utkání se soupeřem z nižší soutěže, to se může stát. Chrudim nás však předčila v nasazení a bojovností a to se stát nemělo. Pro některé hráče tímto skončila mistrovská podzimní sezóna, neboť prokázali, že nestačí ani na druhou ligu. Je to škoda především pro některé hráče ze širšího kádru, kteří dostávali příležitost právě v pohárových zápasech. Výkony některých hráčů proti druholigové Chrudimi jsou pro mě velkým ponaučením,“ řekl k pohárové prohře Jozef Weber. „Vývoj utkání ovlivnila obdržená druhá branka, potom už to bylo složité, když jsme prohrávali o dva góly. I když hráči, kteří chtějí hrát první ligu, by si měli i tak s nepříznivým stavem poradit. Matějovského jsem střídal s ohledem na nejbližší ligové utkání, byli jsme předem domluvení, že odehraje jen první pohárový poločas, nechtěli jsme riskovat, že by se ve druhé poločase zranil,“ dodal mladoboleslavský kouč.

Chrudimský trenér Pavel Jirousek byl z pohárového postupu přes prvoligového protivníka nadšený, ale zároveň neskrýval obavy, aby to na jeho svěřence nemělo negativní vliv v nejbližších náročných bojích v druhé lize: „Zápas s Boleslaví měl klasickou pohárovou podobu. Co nám devět kol v lize nevycházelo, to se nám v poháru povedlo. Podařilo se nám dát dva góly a soupeř už při své snaze nenahodil řemeny. Do žádné šance jsme ho nepustili a všechno se k nám odráželo. Přál bych si, aby se nám to přeneslo do ligové soutěže.“