Kometa úvodní utkání v Chomutově zvládla!

Pro obhájce mistrovského titulu byla dohrávka 1. kola Tipsport extraligy, nakonec úspěšná. Kometa Brno v úvodním utkání nové sezony na ledě Chomutova v první třetině dominovala, pak ale své dvoubrankové vedení zbytečně ztratila a na konec musela o výhru bojovat do posledních minut. Závěrečná třetina nakonec rozhodla ve prospěch brněnského týmu. Dva góly, včetně vítězného, zařídil Lukáš Nahodil, za domácí se trefil Klhůfek a Skokan.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky – nahrávky: 32. Klhůfek (Knot, V. Růžička), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch) – 6. L. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet, L. Horký), 50. Nahodil (Mueller), 59. Zaťovič (P. Holík, Mueller). Rozhodčí:  Kubičík, Svoboda –Hanzlík, Hribík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 4 161.

Chomutov: Š. Lukeš – Jank, Valach, Štich, Knot, Dietz, Blaha, Trefný – Sklenář, V. Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – Koblasa, Vantuch, Skokan – A. Dlouhý, Šťovíček, Chlouba. Trenéři: Růžička, Šťastný, Martínek.
Brno: Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler. Trenéři:  Zábranský, Pokorný, Horáček.