Už v pátek začíná Tipsport extraliga!

Podaří se brněnské Kometě vyhrát potřetí za sebou ? – Vysoký kurs mají také Třinec, Liberec a Sparta – Přes 30 úprav pravidel, za bitku budou pykat všichni, kteří se jí zúčastní.

Po více než čtyřměsíční přestávce se otevřou brány hokejových hal našich nejlepších klubů. Začíná  nejvyšší česká soutěž, Tipsport extraliga. Jediným nováčkem bude Energie Karlovy Vary, která si  po roce strávené  v I. národní lize vybojovala postup mezi elitu.

Základní část se bude hrát až do 8. března 2019. Generali play off začne 18. března, mistr bude znám nejdřív 23. nejpozději 30. dubna.  Nejvíc šancí dávají experti obhájci titulu brněnské Kometě. V Tipsportu dostává kurs 5.50 Jejími největšími konkurenty mají být Třinec (6.00), Liberec  a Sparta (oba 7.00). Nebude  všechno jinak?

V soutěži nejde jen o titul, ale také o setrvání.  Proto bude ostře sledováno skupina o umístění mužstev na 11. až 14. místě tabulky po 52 kolech. A  poslední dva týmy bude čekat ve dnech 23. března až 23. dubna 2019 baráž s dvěma nejlepšími kluby první ligy.

Po kongresu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) došlo přes 30 úprav v pravidlech a ty se  samozřejmě promítnou i do naší nejvyšší soutěže. O úpravách brankoviště se už toho napsalo dost, méně už o trestech pro všechny aktéry bitek, o postihu  při střídání   během hry atd. Proto měli rozhodčí semináře a  podle nových pravidel se hrály i přípravné zápasy.

Hlavních rozhodčích bude 21 a čárových rozhodčích 29. Do extraligy se po čtyřech sezónách, strávených v KHL, vrací  uznávaný mezinárodní sudí Jeřábek, nováčky budou Obadal a Veselý a také pět  čárových, Lučan, Malý, Polák, Bryška a Špringl. Mezi delegáty  budou  jako obvykle bývalí rozhodčí, např. Lípa, Šindler, Rejthal a Barvíř, který doletoška  působil v extralize 30 sezón.

Významnou  novinkou v Tipsport extralize je nové složení disciplinární komise. Jak už bylo dřív známo, že v jejím čele místo Holého bude Ujčík, tak ještě doplňujeme její členy. Jsou to T. Jelínek, Bláha, Vl. Macholda a L. Procházka.

Audio: Vladimír Šindler komise rozhodčích, Josef Řezníček ředitel extraligy:

ČTSA (ph), audio, foto,

 

 

Napsat komentář