Trenér Krupp: Chceme hrát dobrý hokej a hlavně vyhrávat!

V nové sezóně slaví HC Sparta 115. výročí svého trvání, kapitánské céčko bude mít Petr Vrána, letos už desátý ročník sparťanského holdu.

Kapitán Petr Vrána

Po zpackané  minulé extraligové sezóně,  v níž hokejisté Sparty skončili až desátí,  vstupují nyní do nového ročníku nejvyšší soutěže s předsevzetím bojovat o příčky nejvyšší. To  říká nový kapitán týmu Petr Vrána, který byl v přípravných zápasech překvapen s vyrovnaností jednotlivých řad, zejména útočných. Nový trenér Uwe Krupp, dlouholetý reprezentant SRN s mnohaletými zkušenostmi z NHL,  má u hráčů respekt a vše dělá s typickou německou důkladností.

Uwe Krupp řekl, že jeho krédo je, aby Sparta hrála dobrý hokej a hlavně našla recept jak vyhrávat. Tým by měl mít svou jasnou tvář a herní styl, kterým se bude prezentovat. A hlavně vyžaduje tvrdou každodenní přípravu.  A přeje si, aby hráči přicházeli ráno do šatny s radostí a nosili sparťanský dres s hrdostí. A dodejme, že v tomto roce, kdy Sparta oslaví 115. výroční svého trvání, by každý hráč měl svým podílem přispět ke zdaru těchto oslav.

A jaké změny nastaly v týmu v letní přestávce? Odešlo  12 hráčů, v čele s dlouholetým kapitánem, útočníkem  Hlinkou, který se rozhodl ukončit hokejovou činnost, další útočníci  Reichenberg, Řepík, Uher, obránci Mikuš a Michálek. Do týmu  přišel brankář Machovský, obránci Blain, Delisle, Gregorc, Košťálek, útočníci Beran, Přibyl a Zach. Většinou mají noví hráči zahraniční zkušenosti, především ze zámořské AHL.

Sparta v čele s předsedou představenstva a majitelem klubu Petrem Břízou, se chystá na  mnoho prospěšných akcí, zejména na desátý ročník holdu. Každým rokem z tohoto  projektu posílá Nadaci policistů a hasičů, Vojenskému fondu solidarity finanční částku. V minulém ročníku to bylo 160 tisíc korun.

Petr Bříza předseda představenstva – majitel

Pravidelně probíhá akce „Vyrůstej se Spartou“. Pro novou sezónu bude zvýšen počet tzv. rodinných zápasů s doprovodným programem pro nejmenší příznivce na deset. Budou vesměs v neděli od 15:00 hodin. A vůbec práce s fanoušky se  klubu vyplácí. Však se to projevuje ve zvýšené návštěvnosti, ve vysočanské O2 aréně  je průměrná návštěva na zápas 8 708 diváků.

Petr Vrána – Uwe Krupp – Petr Bříza

Už třetí rok je  generálním partnerem hokejové Sparty společnost Billa, novým hlavním partnerem je pojišťovna Merkur a nadále partnerem zůstává společnost Mastercard. Takové zázemí je pro  hokejovou Spartu nesmírně důležité, zejména patřit mezi naše nejlepší hokejové kluby.

Tisková konference Sparty, Petr Vrána kapitán, Lukáš Pech:

ČTSA (ph)attř, audio, foto: www.hcsparta.cz

 

 

 

Napsat komentář