Slavie nedala Plzeňské Viktorce žádnou šanci!

Fotbalisté pražské Slavie porazili ve šlágru 7. kola FORTUNA:LIGY, když doma deklasovali oslabenou Viktorku Plzeň 4:0. Pražané tak připravili obhájcům mistrovského titulu první bodovou ztrátu v nové sezoně a díky lepšímu bodovému skóre se posunuli na prvním místo ligové tabulky. Domácí výhru zařídil dvěma góly Tomáš Souček, další gól přidal Miroslav Stoch a na konečný výsledek upravil Jaromír Zmrhal.

Slavia nastoupila do zápasu, na hrotu v útoku se Stanislavem  Teclem, který dostal přednost před Milanem Škodou, rovněž hosté postrádali zraněného Kopice, za kterého na kraji zálohy zastoupil Zeman.

Domácí se ujali vedení hned ve třetí minutě, když si naběhl na centrovaný míč z levé strany Souček a hlavou nedal brankáři Kozáčikovi žádnou šanci 1:0.

2.9.2018 Praha / sport/ Fotbal/ Slavia /Plzen /
7. Kolo fotbalové ligy. 4:0
FOTO CPA

V dalších minutách prvního poločasu se zápas odehrával převážně ve středu hřiště, s nakopávanými míči přes obranu soupeře. V 11. minutě musel odstoupit zraněný domácí stoper Deli, kterého nahradil Kúdela. Přesto slavisté herně dominovali a soupeře do žádné brankové šance nepustili.

Ve 35. minutě hostující Zeman zahrál v pokutovém území rukou a sudí Ardeleanu po konzultaci s video rozhodčím nařídil penaltu, kterou ale Hušbauerovi vychytal hezkým zákrokem brankář Kozáčik.

V závěru prvního poločasu fauloval kapitán hostí Hubník ve skrumáži před brankou Sýkoru a hlavní rozhodčí odpískal další pokutový kop, Následně po druhé žluté kartě a za protesty plzeňského stopera vyloučil. Nařízenou penaltu Miroslav Stoch bez problémů proměnil 2:0.

Hosté se ještě v závěru snažili aspoň o snížení nepříjemného skóre, jenže jejich snaha ztroskotala na důsledné obraně domácího celku.

FOTO CPA

Po změně stran začali slavisté opět aktivně, naopak hosté se zaměřili víc na obranu, případně na rychlé protiútoky, z kterých mohli zápas zdramatizovat Petrželou, ale jeho tvrdá střela z velkého vápna skončila vysoko nad brankou. Na druhé straně se blýskl Kozáčik, který vyrazil Hušbauerovu střelu na nabíhajícího Tecla, ten hlavou poslal míč do sítě. Jenže gól nebyl uznán, kvůli ofsajdu.

Hosté se sice v následujících minutách snažili o deseti hráčích o zkorigování nepříznivého výsledku, jenže jejich snaha postrádala fotbalovou myšlenku a důraz, takže byli pod neustálým tlakem, který zúročili domácí v 71. minutě třetím gólem, kdy našel Hušbauer ve vápně volného Zmrhala, který se trefil ve skluzu do tyče a do sítě 3:0.

Slavistě se ještě v závěru snažili zasloužené vítězství navýšit. Nejprve brankář Kozáčik zlikvidoval dva střelecké pokusy střídajícího Baluty a následující střely skončily mimo branku. V první minutě nastavení se sešívaní a fanoušci radovali po čtvrté, když se po centru Tecla prosadil přesně umístněnou hlavičkou Souček 4:0.

„Pomohl nám kvalitní vstup do zápasu a rychlý gól. První poločas jsme odehráli velmi aktivně, nepustili jsme Plzeň do její kombinační hry. Stálo nás to hodně sil, ale vyplatilo se to. Z dobrého výkonu jsme dali druhý gól. U druhé penalty mi nebylo vůbec dobře. My jsme penalt spoustu nedali. Kdybychom nedali druhou, tak nevím, kdo by šel. Asi já, nebo náš trenér gólmanů, který má utaženou levačku. Po vyloučení to byl trochu jiný zápas. Výsledek je zkreslený červenou kartou, po červené to měli hosté hrozně složité. Celkově byla spokojenost, zasloužili jsme si vítězství. Vyzdvihl bych výkon Ondry Kúdely, který nám podruhé vytrhl trn ze zadku. Tohle vítězství nemá žádný zásadní vliv na ligu. Je sice odehráno sedm kol, získali jsme ale jen tři body, s těžkým soupeřem. Důležité je, že nám Plzeň neodskočila na víc bodů a srovnali jsme krok. Vzhledem k tabulce je to jedno malé vítězství ve strašně dlouhé válce,“ zhodnotil Jindřich Trpišovský trenér Slavie.

Tomáš Souček Slavia:

„Hodně rozhodlo, že jsme dostali brzo gól, což je špatné. V prvním poločase jsme měli ve velkém vápně dvě a tři situace, kdy jsme mohli vyrovnat, ale bohužel jsme nebyli důrazní. Pak určitě ovlivnily další průběh utkání pokutové kopy a červená karta. Slavia má zkušené mužstvo, které když má o hráče navíc ve hře, tak to dokáže využít. Hráčům jsem v přestávce vysvětloval, aby byli disciplinovaní, drželi prostory a pokud možno využili brejkové situace nebo standardky.  Jenže Slavia nás do ničeho nepustila a výsledek ještě potvrdila. Byla důraznější a přímočařejší. Hraje se ještě 29 kol a spousta mužstev bude hrát o spoustu bodů. Těžko můžeme, očekávat, že se nám podaří, abychom odehráli podzim bez porážky a bez ztráty. Slavia dnes prokázala, že byla lepší,“ řekl po zápase Pavel Vrba trenér Plzně.

Radim Řezník V. Plzeň:

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 4. a 90.+1Souček, 40. Stoch z pen., 71. Zmrhal. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Pospíšil – Franěk (video). ŽK: Hušbauer, Ngadeu – Hubník, Limberský, Kozáčik, Krmenčík. ČK: 38. Hubník (Pl.). Diváci: 17 338.

Slavia: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli (11. Kúdela), Bořil – Souček – Stoch (72. Baluta), Hušbauer, Sýkora (83. Škoda), Zmrhal – Tecl. Trenér: Trpišovský.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (60. Ekpai), Čermák (41. Hejda), Zeman (82. Kovařík) – Krmenčík. Trenér: Vrba.