V 7. kole FORTUNA:LIGA došlo k překvapení!

Liberec proti Baníku bez branek

Fotbalisté Liberce remizovali u Nisy v 7. kole FORTUNA:LIGY s Ostravou 0:0. Ve velice bojovném utkání dominovaly obě obrany, takže diváci moc brankových šancí neviděli. Zasloužená bezbranková remíza se odehrála poprvé v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže. Hostující Baník si připsal první ztrátu bodů po čtyřech ligových výhrách a v neúplné ligové tabulce je třetí. Naopak Liberec doma potřetí za sebou remizoval a zůstává v prostřední části soutěže.

FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Marek – O. Černý, Horák. ŽK: Oscar, Pešek, Potočný – Fleišman, O. Šašinka, Hrubý, Jirásek. Diváci: 4 695.

Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba – Breite, Oscar (62. Oršula) – Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) – Mashike Sukisa (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) – O. Šašinka (68. Jirásek), Diop. Trenér: Páník.

Teplice vyrovnaly v závěru!

Fotbalisté Teplic po třech porážkách remizovali v 7. kole FORTUNA:LIGY 1:1 v Mladé Boleslavi a opět bodovali. Středočeský celek se ujal vedení z penalty Nikolajem Komličenkem, který vsítil už sedmý gól v nové sezoně a zároveň se dotáhl na nejlepšího střelce ligy Michaela Krmenčíka z plzeňské Viktorie. Vyrovnání zařídil v závěru zápasu Jan Hošek.

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 50. Komličenko z pen. – 78. Hošek. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Hájek.
ŽK: Vaněček, Krob (oba Tep.). Diváci: 2 159.

Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Takács, Chaluš, Keresteš – Přikryl (57. Diviš), Hůlka, Ladra, Mareš, Konaté – Komličenko. Trenér: Weber.

Teplice: Grigar – Král, Jeřábek, Hošek, Krob – Vondrášek, Ljevakovič (46. Moulis), Hora (81. Shejbal), Kučera, Žitný (70. Jindráček) – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Zlín nastřílel tři góly Příbrami!

Fotbalisté Zlína porazili v sedmém kole FORTUNA:LIGY Příbram 3:0 a v ligové tabulce se posunuli na třetí místo. Domácí rozhodli zaslouženou výhru třemi góly v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil David Beauguel a jednou Tomáš Poznar. Ševci opět potvrdili, že se jim proti Příbrami daří, když z posledních šesti vzájemných ligových zápasů, pět vyhráli a jednou remizovali.

FC Fastav Zlín – 1. FK Příbram 3:0 (3:0)

Branky: 30. a 42. Beauguel, 18. Poznar. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Hock. ŽK: Fantiš (Příb.).
Diváci: 3 554.

Zlín: Dostál – Bačo, Buchta, Gajič – Podio – Matejov, Traoré (83. Džafič), Jiráček (80. Hronek), Bartošák – Beauguel, Poznar (65. Železník). Trenér: Bílek.

Příbram: Švenger – Nitrianský, Tregler, Soldát, Skácel (46. Antwi) – Kilián (72. Průcha), Květ – Hlúpik, Matoušek, Fantiš – Keita (46. Slepička). Trenér: Csaplár.

Opava slavila první výhru!

Fotbalisté Opavy dokázali v utkání 7. kola FORTUNA:LIGY vyhrát v Brně nad Jabloncem 2:0, zároveň se dočkali první výhry po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže. Nováčka poslal do vedení ve 24. minutě Joel Kayamba a výherní pojistku přidal ve druhém poločase David Puškáč. Opava opět zvítězila po sedmnácti ligových zápasech, poprvé od března 2005 a současně se posunula na 13. místo neúplné tabulky. Naopak Jablonec zklamal a po třech výhrách za sebou nebodoval.

SFC Opava – FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 24. Kayamba, 61. Puškáč. Rozhodčí: Matějček – Paták, Mokrusch. ŽK: Jursa, Šrom – Doležal, Trávník, Masopust, Považenec. Diváci: 953.

Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Jursa, Zavadil – Kayamba (89. Juřena), Kuzmanovič, Zapalač – Smola (69. Jurečka), Puškáč (90. Řezníček). Trenér: Skuhravý.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Masopust, Trávník, Kubista (68. Považanec), Jovovič (78. Acosta) – Ikaunieks (70. Chramosta), Doležal. Trenér: Rada.

Neděle 2. září 2018:

Karviná slavila druhou výhru v řadě

Fotbalisté Karviné v 7. ligovém kole porazili doma po zlepšené hře 2:1 Slovácko, po čtyřech porážkách za sebou, si připsali druhé vítězství. Výhru domácího moravského celku zařídili po změně stran Tomáš Wágner a Adriel D’Avila Ba Loua. Za hosty v závěru zápasu snížil Jan Navrátil.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 64. Wágner, 72. Ba Loua – 90. Navrátil. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček. ŽK: Letič, Ba Loua – Daníček, Petr. Diváci: 3 265.

Karviná: Berkovec – Čolič, Panák, Janečka, Moravec – Tusjak (57. Ba Loua), Mertelj, Lingr (67. Smrž), Budínský, Letič -–Wágner (83. Ramírez). Trenér: Nádvorník.

Slovácko: Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Kalabiška, Daníček, Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (61. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala). Trenér: Kordula.

Bohemka vyhrála v Olomouci!

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyhráli v 7. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Sigmy Olomouc po výborném výkonu, zejména ve druhém poločase 3:2, přestože v prvním poločase prohrávali o dvě branky po trefách Jakuba Plška a Martina Nešpora z pokutového kopu. Po změně stran se ale domácí hráči víc zaměřili na zajištěnou defenzivu, důvodem byla pravděpodobně únava po porážce ve čtvrtečním utkání Evropské ligy v Seville. Toho využili Klokani a během 14 minut brankové skóre otočili. První gól vsítil Júsuf Hilál a vyrovnání zařídil Martin Hašek, vítěznou branku a zaslouženou výhru si připsal Jakub Nečas. Sigma prohrála i čtvrtý domácí zápas v nové ligové sezoně, v ligové tabulce figuruje na předposledním místě s třemi body.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 2:3 (2:0)

Branky: 5. Plšek, 23. Nešpor (pen.) – 65. Nečas, 77. Hilál, 79. M. Hašek. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Pochylý. ŽK: Kalvach, Houska, Nešpor – Šmíd. Diváci: 3729.

Olomouc: Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (80. Hála), Plšek, Houska (85. Dvořák), Falta – Nešpor (67. Yunis). Trenér: Jílek.

Bohemians 1905: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – Záviška, Jindřišek (31. M. Hašek ml.), F. Hašek, Vaníček (46. Nečas) – Juliš (64. Reiter), Hilál. Trenér: M. Hašek st.