Sparta porazila Duklu a posunula se na druhé místo!

Fotbalisté Sparty porazili v páteční předehrávce 7. kola FORTUNA:LIGA v malém pražském derby Duklu Praha 2:0 po jednogólovém poločase. Sparťané v průběhu zápasu, zejména v prvním poločase, své fanoušky a diváky svým výkonem zklamali. Výhru otevřel v závěru první půle Benjamin Tetteh, kterou potvrdil v závěru zápasu Guérol Kanga, ale po vstřeleném gólu, radostně svlékl sparťanský dres, obdržel čtvrtou žlutou kartu a v dalším 8. kole bude Spartě na Baníku chybět.

Dukla sice několikrát zahrozila, jenže postrádala střelu na branku, vypracovala si akorát jedinou gólovou šanci v závěru a po sedmi kolech figuruje na posledním místě tabulky, bez bodů.

V úvodu zápasu se nedokázali sparťané soustředit na úspěšnou herní převahu a tak Dukla několikrát zahrozila, ale domácí jejich snahu o vedení odvrátili. V dalším průběhu Sparta zpřesnila přihrávku, přidala na důrazu, jenže slibné gólové šance končily převážně na velkém vápně. První rohový kop kopali domácí až v 35. minutě, ale Kangův centr obrana Dukly odvrátila do bezpečí. Následná střela Stancia z hranice velkého vápna skončila v rukavicích brankáře Rady.

V závěru prvního poločasu se ozvali pískotem sparťanští fanoušci, kterým se dosavadní hra domácího celku nelíbila. Následně se hosté dožadovali penalty, kdy míč trefil Frýdka, údajně do ruky, ale hlavní sudí po konzultaci s video rozhodčím pokutový kop nenařídil.

Nakonec se sparťané radovali v 45. minutě po hrubé chybě hostí z vedení, kdy se trefil po přihrávce Chipciua lobovaným míčem přes brankáře Tetteh do sítě 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu se snažil po přihrávce Tetteho skórovat z velkého vápna nabíhající Kango, ale jeho snaha o navýšení skončila vysoko nad brankou.

Dukle se po změně stran začalo dařit, zejména po přesné kombinaci a rychlém přenesení hry, přesto si nedokázala vypracovat brankové příležitosti. Naopak Spartě, přes velkou snahu nic nevycházelo, přesto nádherná střela Stancia bez přípravy skončila těsně nad břevnem.

V  82. minutě se trefil Kanga, když odražený míč z hranice pokutového území poslal k zadní tyči do sítě 2:0.

V závěru mohl přidat další branku Stanciu z pětadvaceti metrů z přímého kopu, ale míč skončil nad hostující brankou. Dukla nakonec mohla vsítit v nastavení první čestný gól v nové ligové historii, jenže neatakovaný volný Holík nedokázal zblízka překonat brankáře Nitu.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný, Lukáš Vácha po utkání:

Trenér Dukly Pavel Drsek, Marek Hanousek po utkání:

AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 45+1. Tetteh (Chipciu), 82. Kanga. Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Dobrovolný. ŽK: Kanga – Marek Hanousek, Tetour, Brandner, Chlumecký, Podaný. Diváci: 6 586.

Sparta: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić (70. Vácha) – Tetteh (57. V. Vukadinović), Josef Šural (78. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

Dukla: F. Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Douděra (66. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek, Brandner (76. Podaný), Bilovský (82. Djuranović) – Schranz. Trenér: Drsek.