Boleslavští s ligovým lídrem vysoko prohráli!

Přestože Boleslavští v 6. kole FORTUNA:LIGA na úvodní plzeňský gól odpověděli vyrovnávací trefou, tak vzápětí inkasovali podruhé a po nadějném prvním poločase po změně stran zcela propadli v defenzívě a prohráli rekordním rozdílem.

První poločas začal bojem o střed hřiště. Ve 4. minutě plzeňský trestňák z necelých dvaceti metrů poslal Čermák do hráčské zdi. V 8. minutě Ladra rozehrál první a do přestávky jediný boleslavský roh, který u bližší tyče nepřesně zakončil Pauschek. Vzápětí na druhé straně svůj první roh promarnili Plzeňští. Druhý plzeňský roh v 17. minutě také neznamenal pro boleslavskou branku nebezpečí.

Ve 21. minutě plzeňský kombinační útok vyvrcholil přesným Kopicovým centrem a Krmenčíkovou hlavičkou z malého vápna k levé tyči boleslavské branky – 1:0.

Ve 25. minutě Čermákův centr zachytil Šeda a následný boleslavský protiútok skončil po Ladrově přihrávce Komlichenkovou střelou do bránícího hráče. Kolem 40. minuty boleslavské dobývání plzeňské branky bylo marné, obránci k brankáři Kozáčikovi nepustili ani jednu střelu.

Ve 44. minutě plzeňský stoper Pernica přenechával míč svému brankáři, ale než se Kozáčik sehnul, tak mu ho Komlichenko špičkou kopačky ukopl a poslal do opuštěné branky – 1:1.
Radost z kuriózního vyrovnání však Boleslavi nevydržel dlouho.

Ve 45. minutě Kopicův centr z levé strany proletěl celým boleslavským brankovištěm a Krmenčík u vzdálenější tyče hlavou vrátil Plzni vedení – 2:1.
Po dvou nastavených minutách skončilo první dějství těsným plzeňským vedením, což se ukázalo fatálním faktorem pro vývoj utkání.

Druhý poločas byl boleslavskou katastrofou. Začala sedm minut po změně stran. Kolem 50. minuty Boleslavští promarnili dva Konatého centry. Po prvním, který soupeřova obrana odvrátila, Ladra přihrál Hůlkovi a ten branku minul, po druhém Přikryl hlavičkoval nedůrazně a nepřesně.

V 52. minutě uvnitř boleslavské šestnáctky Čermák s Petrželou přesnými narážečkami rozebrali soupeřovu defenzívu tak, že Krmenčík zcela sám z pár metrů snadno završil svůj hattrick v tomto zápase – 3:1.

V 62. minutě Petržela obehrál Chaluše a získal pro Plzeň čtvrtý roh, který sice Komlichenko odhlavičkoval od branky, ale Petržela míč vrátil před boleslavskou branku, kde po Šedově reflexivním zákroku proti Krmenčíkově zakončení Řezník nekompromisní dorážkou zvýšil na 4:1.

Následovaly plzeňské nevyužité šance. Krmenčíkovu přihrávku přes hlavu Šeda zachytil před nabíhajícími Čermákem a Kopicem. Po centru zleva Krmenčík sám před brankou trefil obětavě bránícího Takácse. Po Kopicově přihrávce Krmenčík bez přípravy nastřelil připraveného Šedu. Boleslavští v této fázi utkání nevyužili nadějné centry Keresteše a Kateřiňáka. Po spolupráci s Ladrou střílel nepřesně Přikryl. Ukvapeným zakončením neuspěl Komlichenko, který se neprosadil ani po Pauschekově dobré přihrávce. A když plzeňský trenér Vrba stáhnul autora hattricku Krmenčíka ze hry, tak jeho náhradník Řezníček se po Petrželově přihrávce trestuhodně snadno prodral do střelecké pozice, z níž získal jen další roh. Někdejší boleslavský forvard se však prosadil dvakrát v úplném závěru.

V 90. minutě Procházkův centr Řezníček nikým nekrytý snadno hlavičkoval do boleslavské branky – 5:1.

V přesčase se Řezníček na půlce zbavil Chaluše a své sólo zakončil přízemní střelou podle Šedy k pravé tyči – 6:1.

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 6:1 (2:1)

Góly: 21., 45. a 52. Krmenčík, 90. a 90+1. Řezníček, 62. Řezník – 44. Komlichenko. ŽK: Krmenčík – Konaté, Takács. Rozhodčí: Příhoda – Dobrovolný, Koval. Diváků: 10 532.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava (84. Procházka), Hrošovský – Petržela, Čermák, Kopic (87. Ekpai) – Krmenčík (73. Řezníček).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Král (65. Kateřiňák), Chaluš, Keresteš – Takács, Hůlka – Přikryl (82. Hubínek), Ladra, Konaté (53. Diviš) – Komlichenko.

Po přestávce boleslavští fotbalisté nepochopitelně zkolabovali.

Boleslavský trenér Jozef Weber byl evidentně zdrcený z plzeňského debaklu a také z herního projevu ve druhém poločase, kdy přísné prvoligové měřítko nesnesl nikdo z hráčů v mladoboleslavském dresu.

„Ani jeden z obránců nepodal dobrý výkon, ale zbaběle se chovali i naši útočníci. Ve druhé půli jsme nejméně dva góly dostali po situacích, kdy jsme měli míč pod kontrolou, nedokončili útočnou akci a po ztrátě inkasovali. Zaslouženě jsme vysoko prohráli,“ zlobil se Jozef Weber, jenž byl s týmem částečně spokojený do inkasování prvního gólu, to znamená do dvaačtyřicáté minuty.
„Minule jsme vyhráli šest jedna a nyní jedna šest prohráli. Opavě jsme se divili, že stále útočila a umožnila nám přidat další góly, a my se z toho nepoučili a v Plzni prožili to samé v opačném postavení,“ pravil Tomáš Přikryl, který ze zákulisní atmosféry prozradil, že tentokrát byl slovní projev trenéra Weber v kabině nejdůraznější za jeho boleslavského působení.

Plzeňský trenér Pavel Vrba si výrazné vítězství před novináři patřičně užíval: „Po výhře šest jedna po předchozích hubených jednogólových vítězstvích budeme mít klid hlavně od médií. Je však potřeba vidět, že minulé zápasy jsme hráli do soupeřů, kteří bránili. Boleslav i za nepříznivého stavu chtěla vyrovnat, otevřela hru a toužila bodovat. Hrát do plných je mnohem složitější,“ zdůraznil Pavel Vrba, jenž za důležitý moment označil druhý gól v boleslavské síti: „Že jsme po vyrovnání dali ještě do poločasu gól, nám hodně pomohlo.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář