Chceme v Plzni uspět!

Utkání 6. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 26. srpna 2018 od 15: 00 hodin v plzeňské Doosan Aréně.

Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála šestadvacet zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála sedmkrát, prohrála třináctkrát a remizovala šestkrát při celkově nepříznivém skóre 28:38.

Ve třinácti vzájemných duelech hraných na plzeňském trávníku domácí Plzeň vyhrála osmkrát, nerozhodně se hrálo dvakrát a Boleslav vyhrála jen třikrát, poprvé hned v prvním střetnutí před více než dvanácti roky, podruhé před třemi lety a potřetí v letošním březnu.

S boleslavskou nevalnou prvoligovou bilancí kontrastuje statistika pohárových soubojů. V uplynulém období 2011-16 Boleslav proti Plzni sehrála sedm neligových utkání bez prohry. Na jaře 2011 dva duely ve čtvrtfinále českého poháru (2:1 a 2:1), v létě téhož roku jedno utkání o český superpohár (1:1, penalty 2:4), na jaře 2012 dvakrát v osmifinále českého poháru (1:1 a 2:0) a na jaře 2016 v semifinále českého poháru (1:0 a 0:0).

V dosud sehraných pěti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela dvanáct gólů, o které se podělilo pět boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 5 – Nikolay Komlichenko, Tomáš Ladra, Ladislav Takács, 1 – Tiemoké Konaté, Marek Matějovský a do vlastní branky karvinský Janeček.
Trenér Jozef Weber před Plzní:

„V Plzni nás čeká mimořádně zdatný soupeř, kterého zdobí sehranost a zkušenost stabilního kádru, proti kterému můžeme uspět jen maximálně zodpovědným a soustředěným výkonem ve všech řadách,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Plzní

Záložník Marek Matějovský nejistý start po zranění lýtka v utkání 2. ligového kola

Obránce Tomáš Fabián mimo hru s poraněným meniskem v kolenním kloubu

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář