Viktoria si připsala další výhru!

Fotbalisté Viktorie Plzeň si připsali další domácí výhru ve 4. kole FORTUNA:LIGA, když porazili Zlín 1:0. Autorem vítězného gólu byl ve druhém poločase Michael Krmenčík po ideálním centru Martina Zemana, který poprvé v nové sezoně nastoupil v základní sestavě, místo Milana Petržely.

Domácí začali aktivně a již v sedmé minutě se dostali do brankové šance Čermákem z hranice pokutového území, jenže jeho snaha těsně minula pravou tyč zlínské branky. O několik minut později se uvolnil do rychlého brejku na druhé straně Beauguel, akce ale skončila ofsajdem.

V dalších minutách prvního poločasu měli domácí hráči hru pod kontrolou, přesto je zlínští nepustili do vážnější gólové šance. Nejprve Řezník, následně Hubník a Hrošovský se dostali do zakončení, ale jejich střely skončily mimo tři tyče, rovněž v samotném závěru, skončila nepřesná střela Limberského z voleje, nad brankou.

Do druhého poločasu nastoupili ševci aktivněji. Nejprve tvrdou střelu Pabla Podio z hranice šestnáctky, vyrazil brankář Matúš Kozáčik a za pomoci obrany, zlikvidoval dorážku z pravé strany. Poté se snažil skórovat z dobré střelecké pozice Džafič, ale domácí tým opět podržel perfektním zákrokem brankář Kozáčik.

Po hodině hry došlo v plzeňském celku k prvnímu střídání. Zraněného Tomáše Hořavu nahradil, střelec vítězného gólu z minulého týdne z Olomouce Roman Procházka, hned po minutě hry si připsal první střelu na branku. Následně z těžké pozice po centru hlavičkoval Krmenčík, ale míč orazítkoval břevno zlínské branky.

Nakonec se Krmenčík v 77. minutě gólově prosadil, když vytěžil z výborné kombinace Zemana s Procházkou na pravé straně. Poté se po centru před branku Zlína dostal k odraženému míči a bez přípravy ho poslal tvrdou střelou do sítě.

V závěru zápasu se ještě Zlín snažil neustálým tlakem o vyrovnání, ale viktoriáni si nakonec výhru pohlídali. V nastaveném čase ještě fauloval Kopic a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

Trenér Pavel Vrba, Michael Krmenčík. Martin Zeman po utkání:

„V prvním poločase jsme se příliš soustředili na defenzivu. Měli jsme příliš velký respekt, naopak ve druhém poločase jsme začali aktivně, odehráli jsme to podstatně líp. Měli jsme několik brankových příležitostí, domácí se strachovali o výhru až do konce. Hráči předvedli týmový výkon, ale na bod to nestačilo,“ řekl po zápase trenér Michal Bílek.

FC Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 77. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka – Melichar, Kotalík. ŽK: Kopic – Hnaníček, Džafič, Matejov, Bačo, ČK: Kopic, Diváci: 10 102.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Pernica, Limberský – Hořava (57. Procházka), Hrošovský – Zeman (84. Petržela), Čermák (67. Chorý), Kopic – Krmenčík. Trenér: Vrba.

Zlín: Dostál – Hnaníček (87. Bačo), Buchta, Gajič (C) – Matejov, Traoré, Podio, Džafič (82. Jakubov), Bartošák – Hronek (82. Slaměna), Beauguel. Trenér: Bílek.