Sparta vybojovala těžko tři body nad Slováckem!

Sparta nastoupila do ligového zápasu ve 3. kole FORTUNA:LIGY proti Slovácku ve stejné základní sestavě jako ve 2. předkole Evropské ligy proti srbské Subotnici. Autorem jediného gólu byl sparťanský útočník Tetteh Benjamim letní posila z Ghany. Slovácko tak prohrálo šestnáctý ze 17 ligových zápasů na Spartě a po třech kolech má tři body.

Hosté začali utkání velice důrazně a během deseti minut třikrát nebezpečně zahrozila po centrech, které sparťané odvrátili, včetně brankáře Nita. Naopak Sparta se zatím nedokázala herně prosadit v zakončení.

Hra se následně vyrovnala a v 21. minutě se opřel do míče z dvaceti metrů z levé strany Nicolas Stanciu, s jehož střelou měl brankář Michal Daněk plné ruce práce, aby ji vyrazil na rohový kop.

Ve 26. minutě se dostal kapitán Josef Šural po centru z levé strany nikým neatakován do vyložené gólové šance, jenže trefil vyběhnuvšího brankáře Daňka.

Hosté se sice dál snažili rychlými protiútoky zahrozit, ale jejich snaha končila nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče.

V 32. minutě se sparťané a fanoušci konečně po obléhání hostující branky dočkali vedení, když se trefil ze skrumáže z malého vápna Benjamin Tetteh 1:0.

Z následné akce domácích mohl navýšit vedení Stanciu, ale jeho snahu odvrátil brankář za pomoci obránce na rohový kop.

V závěru prvního poločasu se sparťané ještě snažili o navýšení, ale hlavičku Srdana Plavšiče z malého vápna vychytal brankář hostí. A následný únik v prodloužení našel Šural přihrávkou ve vápně nabíhajícího Tetteha, který nezpracoval míč k zakončení.

Do druhého poločasu hosté střídají, Jana Navrátila vystřídal Jan Kalabiška. Naopak Sparta ve stejném základním složení.

Hned po několika minutách se domácí hráči dostali z rohového kopu dvakrát do brankové příležitosti, ale hosté nebezpečí odvrátili.

V 54. minutě moc nescházelo, aby nabíhající Šural po centru Stancia z pravé strany skóroval, ale na malém vápně nedosáhl na míč. Na druhé straně zlikvidoval brankář Nita střelu Navrátila z hranice velkého vápna.

Slovácko se začalo víc prosazovat, jenže jejich rychlé protiútoky postrádali větší důraz a přesné střelecké zakončení, které končilo mimo branku. Akorát tvrdá střela Kubaly z dvaceti metrů těsně minula břevno domácí branky.

V 75. minutě Sparta střídá, ze hry odstupuje Šural, do hry nastupuje Vukadin Vukadinovič na hrot.

Sparta se v závěru zápasu soustředila víc na zajištěnou defenzivu k uhájení výsledku, důvodem byla zejména únava po výborném výkonu v předkole Evropské ligy. Toho se snažilo Slovácko využít a získat aspoň bod. Jenže jejich snahu Sparta ubránila a zaslouženou výhru nakonec uhájila.

„Čtvrteční vyřazení na mužstvo samozřejmě padlo, na druhou stranu život jde dál a fotbalový taky. Hledali jsme různé motivační věci a navíc jsme si zápas nemohli dovolit podcenit. Po rozpačitém začátku jsme zápas rozehráli velmi dobře. První poločas jsme byli dobře připravení, věděli jsme přesně, co chceme hrát. Šancí z naší strany bylo hodně, bohužel jejich proměňování je naše bolest. Druhý gól by nás uklidnil a dodal, víc sil do závěru. V druhé půli jsme přestali být agresivní, ale Slovácko žádnou šanci nemělo. Jsem moc spokojený, že jsme vyhráli. Ale musíme už koukat na další zápas. Pokud chceme udržet špičku, nemůžeme si dovolit klopýtat,“ řekl po zápase trenér a sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.

Trenér Ščasný, Radakovič, Tetteh po utkání:

„Sparta vyhrála zaslouženě, my jsme nepředvedli dobrý výkon, abychom si odvezli aspoň remízu. Nebyli jsme sebevědomí a dostatečně přesní, abychom našli správný volný prostor a hráli kombinační fotbal. Jsem dost nespokojený. Sparta dnes byla hratelná, to bychom ale museli předvést lepší výkon. Hodně jsme kazili, takže Spartě stačil průměrný výkon, aby nás porazila, “ zklamaně zhodnotil, Michal Kordula trenér Slovácka.

Trenér Kordula, Kubala, Havlík po utkání:

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 32. Tetteh. Rozhodčí: Proske – Kotík, Vít. ŽK: Tetteh, Radakovič, Nita, Plavšič – Hofmann, Daníček. Diváci: 9 034.

Sparta: Nita – Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa – Stanciu (90. Kulhánek), Frýdek, Kanga (86. Sáček), Plavšič – Šural (75. Vukadinovič), Tetteh. Trenér: Ščasný.

Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Daníček – Navrátil (46. Kalabiška), Sadílek, Havlík, Petr (71. Rezek) – Kuchta (18. Kubala). Trenér: Kordula.