Po gólech Hušbauera pečetil vítězství Slavie Olayinka!

V pátečním utkání 3. kola FORTUNA:LIGY v pražském Edenu měl hlavní slovo kapitán Slavie Josef Hušbauer. Po jeho skvělé střele z  úvodní dvacetiminutovky a proměněné penaltě krátce po přestávce to vypadalo na bezproblémový zápas. Když nebojácně hrající nováček z Opavy, snížil deset minut před koncem na 2:1, museli se domácí obávat o vítězství.

Po kopu z rohu Helebrand propásl obrovskou šanci na vyrovnání. A nakonec platilo: nedáš – dostaneš! Hra se v posledních fázích zápasu totiž přenesla před branku Opavy, kde se dobře orientoval střídající Olyayinka, nejdražší posila Slavie, který nechytatelnou střelou pečetil vítězství.

Už v předchozích zápasech ukázali Opavští, že nechtějí hrát v nejvyšší soutěži druhořadou roli. A  v Edenu ve druhém poločase byli téměř rovnocennými soupeři, jejich útočná aktivita snesla přísné měřítko.

Pro Slavii sice generálka na  úterní duel třetího předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev dopadla úspěšně, ale dost chybovala v zakončování akcí, jinak by už v  první půlhodině musela vést o tři góly. Ovšem měla i pech, neboť  tři střely skončily na tyči nebo břevně Fendrichovy branky. Překvapil i vysoký počet nepřesných přihrávek, zejména při  slibně se rozvíjejících útočných akcích  Přes tyto připomínky získali zaslouženě další tři body a mohou se pyšnit  skórem 10 :1 ze tří utkání.

Trenér Opavy Roman Skuhravý – trenér Slavie Jindřich Trpišovský po utkání:

Jan Sýkora Slavia – Nemanja Kuzmanovič Opava po utkání:

SK Slavia Praha – SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 51. Hušbauer z penalty, 90.Olayinka – 80. Kuzmanovič. Rozhodčí:Houdek – Moláček, Celetka. ŽK: Ngadeu – Radič. Diváci: 12 127.

Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (82.  Olayinka) – Tecl (71. Škoda).

Opava: Fendrich – Simerský, Radič, Hrabina – Janetzký ( 62. Jurečka), Schaffartzik, – Jursa (83. Juřena),  Kuzmanovič, Zapalač – Puškáč, Smola (46. Helebrand).

Názory trenérů:

Jindřich Trpišovský (Slavia):“ Do 60 minuty to byl kvalitní výkon s mnoha neproměněnými šancemi. Pak  Opava zásluhou nebojácné útočné hry se dostala do zápasu a za stavu 2:1 to nebylo pro nás jednoduché. Myslím si, že opavské mužstvo ještě v lize prokáže své nesporné kvality. Jsme rádi za další tři body a to je ze všeho nejdůležitější.“

Roman Skuhravý (Opava): „Rozdíl ve zkušenosti a hráčské kvalitě byl patrný, ale jsem rád, že po změně stran jsme našli odvahu a často se dostávali do útoku a zdramatizovali  zápas. Prohra s tak těžkým soupeřem hráčům pomůže v sebevědomí, neboť se přesvědčili, že se dá hrát s každým v nejedné fázi zápasu  vyrovnaná partie.“