Sparta porazila Suboticu 2:1 ale na postup to nestačilo!

Fotbalisté pražské Sparty porazili v odvetném 2. předkole Evropské ligy Spartak Subotnici 2:1, přesto do dalšího kola evropské soutěže nepostupují, neboť v prvním utkání prohrála se srbským týmem v Novém Sadu 2:0. Sparta si vypracovala v průběhu prvního poločasu několik gólových příležitostí, které neproměnila, přesto se ujala vedení gólem Šurala, druhý gól vsítil ve druhém dějství Plavšič.

V závěru zápasu přišel nešťastný domácí penaltový zákrok a nařízenou penaltu proměnil hostující Čečarič. Takže naděje po výborném výkonu na postup sparťanů, kdy svého soupeře v podstatě nepustili do žádné gólové šance, se nakonec do dalšího kola rozplynula. Sparta tak v nové sezóně v pohárové Evropě dohrála.

2.8.2018 Evropska liga AC Sparta Spartak Subotica 1:2
FOTO CPA

Sparta nastoupila do velice důležitého utkání, na hrotu s Benjaminem Tettehem a kapitánem Josefem Šuralem, na pravou stranu se přesunul Nico Stanciu.

Sparťané začali utkání velice aktivně, důrazně a hned ve čtvrté minutě se mohli ujmout vedení, kdy Plavšić centrem z levé strany našel na hranici velkého vápna Stanciu, jehož střela orazítkovala břevno.

V dalších minutách dostali domácí svého soupeře pod neustálý tlak a během deseti minut kopali dvanáct rokových kopů, ale bez brankového zakončení. Další vyložená šance přišla v osmnácté minutě po centru Costy do vápna, kde si na míč naskočil hlavou Tetteh, jenže jeho snaha skončila na tyči za gólmanem Perićem.

Ve dvacáté minutě se dostal neatakován na zadní tyč Šural, který se snažil po centru hlavičkou skórovat, brankář Perić míč zlikvidoval.

Ve 28. minutě se Sparta po nestálém tlaku dočkala vedení, kdy Plavšić poslal další centr na zadní tyč, kde našel volného Šurala, ten poslal míč z voleje v pádu do sítě 1:0.

V závěru prvního poločasu mohl navýšit vedení Tetteh. Ten se ve vápně uvolnil přes obránce, z otočky prudce vystřelil, ale do náruče brankáře Periće.

FOTO CPA

Hned v úvodu druhého poločasu měla Sparta další vyloženou šanci. Po Plavšićově centru se dostal z malého vápna před brankáře Šural, následnou hlavičku gólman Perić vyrazil. Odražený míč mohl do odkryté branky poslat Tetteh, ale minul.

Hosté se opět do žádných šancí nedostávali. Přesto jednou zahrozili v 58. minutě, kdy z hranice velkého vápna vypálil tvrdou střelu Marcić, ale míč vychytal brankář Nity.

V 63. minutě se dostal Tetteh po ideální přihrávce za obranu hostí, pak poslal lobovaný míč podél vyběhnuvšího brankáře na branku, ten skončil po straně v síti.

V 66. minutě se radovali sparťané podruhé, kdy Frýdek z pravé strany pokutového území poslal míč nalevo, kde byl Plavšić, jehož přesná střela na zadní tyč srbské branky skončila v síti 2:0,

Nešťastná situace se stala pro Spartu v 75. minutě. Domácí obránce Radaković neodehrál centrovaný míč do pokutového území, jenže zaváhal a ve vápně zbytečně fauloval. Nařízenou penaltu bez problémů proměnil Bojan Čečarić 2:1.

FOTO CPA

V 82. minutě přerušil hlavní rozhodčí hru, neboť do hřiště vnikli domácí fanoušci, ale po okamžitém zákroku pořadatelů byli zpět vytlačeni, za přítomnosti kapitána Šurala. Pro Spartu tento nepříjemný  incident znamená, že následný trest projedná disciplinární komise UEFA. V 90. minutě obdržel červenou kartu za protest k nařízené penaltě kapitán Sparty Josef Šural.

Sparta se ještě v závěru snažila o zkorigování nepostupového výsledku, ale hráči Subotice postupovou porážku uhlídali. Takže Sparta se s evropským pohárem, hned v úvodu opět loučí. Přesto po skončení zápasu diváci a sparťanští fanoušci, domácím hráčům bouřlivě poděkovali  za předvedený výborný výkon.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný, kapitán Josef Šural, tiskový mluvčí Ondřej Kasík po utkání:

Trenér Subotice Vladimir Gacinovic po utkání:

AC Sparta Praha – FK Spartak Subotica 2:1 (1:0)

Branky: 28. Šural, 66. Plavšić – 75. Čečarić. Rozhodčí: Coltescu – Avram, Orbulet. ŽK: Kanga, Plavšić, Šural, Tetteh, Chipciu – Marcić, Denić, Perić ČK: 90. Šural – 82. Marcić. Diváci: 12 068.

Sparta: Nita – Chipciu (90. Štetina), Radaković, Kaya, Costa (85. Vatajelu) –Stanciu, Frýdek, Kanga, Plavsić – Tetteh, Šural.

Subotica: Perić – Tekijaški, Kerkez, Ćalasan (36. Marcić), Vukčević – Duričin (55. Djenić), Jočić, Shimura, Savković – Glavčić, Čečarić.