Složí Sparta ve čtvrtek proti srbské Subotici reparát!

Kapitán Josef Šural : v možnostech týmu je smazat dvoubrankovou ztrátu – Sportovní ředitel a trenér Zdeněk Ščasný: Před dvěma léty jsme dokázali skóre  0:2 se Sönderjyske otočit a postoupit!

Fotbalisté Sparty budou ve čtvrtek od 19:00 hodin na Letné bojovat se srbskou Suboticí o postup do třetího předkola Evropské ligy.  Po prohře v Srbsku 0:2 však v žádném případě nepanuje na Letné poraženecká nálada.

Za celý tým to vyjádřil na tiskové  konferenci kapitán Josef Šural, “ Po zlepšeném výkonu všech hráčů  v Jablonci, na rozdíl od toho zpackaného v Novim Sadu, věřím, že v našich silách je postoupit. Hlavně nesmíme inkasovat, dvoubranková ztráta se dá zlikvidovat.  Vyřazení si nepřipouštíme!“

Sportovní ředitel  a nyní trenér Zdeněk Ščasný  je pamětníkem velkého obratu Sparty proti dánskému Sönderjyske před dvěma lety. Tehdy sparťané před koncem prvního poločasu prohrávali 0:2, ale po přestávce mohutným náporem dokázali nejen vyrovnat, ale vstřelit další  gól, který jim zajistil postup do základní skupiny Evropské ligy.

Ščasný se  však vracel především k prohře v Srbsku. Připustil, že Sparta  soupeře podcenila a nedocenila jeho kvality. „Už se nesmí stát, abychom je našimi chybami, zbytečnými ztrátami míčů pouštěli do protiútoků, z nichž dokázali střílet góly. Bohužel ani v Jablonci jsme se toho nevyvarovali, ale tam to nakonec dobře dopadlo.“

Ve čtvrtek by prý bylo ideální brzy vstřelit první gól a  srbský tým nahlodat.  Ščasný bude  zřejmě vycházet z „jablonecké“ sestavy,  narušené  jen zraněním Ben Chaima. Spoléhá  i na schopnosti Kangy a byl by rád, aby k němu část sparťanských příznivců byla vstřícnější a brali ho jako výjimečného, ale odlišného fotbalistu, který je schopen rozhodovat zápasy.

Tisková konference Sparty:

ČTSA(ph), kc, audio, foto,