Krmenčík zařídil výhru nad Libercem!

Trenér Viktorie Pavel Vrba udělal před domácím startem FORTUNA:LIGY 2 kola dvě změny v základní sestavě, do zápasu proti Liberci nastoupil od začátku Tomáš Hořava a Jakub Řezníček. Po bezgólovém prvním poločase otevřel skóre zápasu po změně stran v 62. minutě Michael Krmenčík, který ze skrumáže usměrnil za záda brankáře Hladkého Kopicův míč po centru do sítě. Další gól nepadl a tak se mohli viktoriáni nakonec radovat z druhé výhry 1:0 a zisku tří bodů.

Hned v úvodu se dostal Liberec do obrovské šance, když na brankáře Kozáčika po chybě obrany unikal Jakub Pešek, ale jeho pokus o vedení zlikvidoval vyběhnuvší domácí brankář na rohový kop. V dalších minutách se oba týmy snažily hrát velice obranný fotbal, přesto se viktoriáni dostali do několika příležitostí, ale brankáře Hladkého ohrožovali střelami ze střední vzdálenosti, rovněž hosté na druhé straně Matúše Kozáčika.

V závěru prvního poločasu se dostal do gólové příležitosti Jakub Řezníček, který se snažil skórovat po přihrávce z pravé strany z vápna na vzdálenější tyč liberecké branky, ale těsně minul.

Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji, oproti Liberci, který změnil herní taktiku. Hned v úvodu se dostal po kombinaci Milan Petržela, následně z rohového Luděk Pernica, jenže oba pokusy o vedení dokázala hostující obrana zablokovat. V 62. minutě se domácí po neustálém tlaku již radovali, po přihrávce Kopice z levé strany, kterou tečoval na malém vápně Čermák na volného Krmenčíka, který nezaváhal a poslal míč do sítě 1:0.

Michael Krmenčík

V zápětí mohl Kopic navýšit vedení Západočechů, ale jeho technická střela orazítkovala pravou tyč liberecké branky, následná jeho dorážka skončila nad brankou. Velmi aktivně si vedl střídající Čermák, který se snažil navýšit plzeňské vedení v závěru zápasu, když se snažil ve skluzu skórovat z malého vápna, míč ale skončil vedle tyče. Další vyloženou šanci střídajícího Chorého zblízka, vychytal brankář Hladký.

V závěru se ještě liberečtí snažili o zkorigování jednogólového vedení domácích, kteří si ale výhru pohlídali a Severočechům nedali žádnou šanci.

Trenér Pavel Vrba, Michael Krmenčík, trenér Zsolt Hornyák po utkání:

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 62. Krmenčík, ŽK: Kačaraba, Mara, Koscelník, Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Koval. Diváci: 10 753.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Pernica, Limberský – Petržela (73. Zeman), Hořava, Hrošovský, Kopic – Krmenčík (81. Chorý), Řezníček (46. Čermák). Trenér: Vrba.

Liberec: Hladký – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (C) – Pešek, Ševčík (81. Mashike), Mara (73. Nešický), Potočný (63. Koscelník) – Pázler. Trenér: Hornyák.