Rozlučka Tomáše Rosického pomůže více než milionem korun!

Výjimečná rozlučka Tomáše Rosického neskončila závěrečným hvizdem rozhodčího Martina Atkinsona před šesti týdny na Letné. Dražba exkluzivních dresů a také kompletní vyúčtování celého fotbalového svátku přineslo skvělé zprávy pro tři organizace, které vybíral sám Tomáš Rosický.

Od začátku jsme měli jasno, že Tomášův rozlučkový zápas by měl vedle zábavy také pomáhat. Mezi všemi organizačními složkami byla jasná a okamžitá shoda na tom, že veškerý zisk akce bude rozdělen mezi ty, kteří pomoc potřebují. Finální částka přesahující jeden milion korun je fantastickým výsledkem. Rádi bychom tak ještě jednou poděkovali všem fanouškům a partnerům, kteří se na tom podíleli,“ uvedl šéf organizačního týmu Tomáš Křivda.

První zvolenou organizací je Nadační fond Zelený život. Projekt Ligové fotbalové asociace má za hlavní cíl zajištění materiální a finanční podpory pro mladé fotbalisty a fotbalistky, kteří vyrůstají ve ztížených ekonomických a sociálních podmínkách. „Ještě před samotnou Rozlučkou jsme v realitě beznadějně vyprodané Letné dražili bezmála stovku vstupenek na utkání, celkově se v rámci této akce vybralo přes 100 000 korun,“ přiblížil Křivda.

Další část peněz, generována z charitativní dražby dresů a speciálního obrazu, bude převedena Nadačnímu fondu AC Sparta Praha. Projekt založený v roce 2013 má za cíl podporovat bývalé hráče klubu, kteří se ocitli ve zdravotní či sociální nouzi. Do unikátní dražby se zapojilo v součtu několik stovek fanoušků, nejvíce žádaný byl nakonec dres samotného Tomáše Rosického z kolekce Czech Teamu. Ten se vydražil za částku 102 tisíc korun, s odstupem následoval společný obraz ´Rosy´ a trenéra Karla Brücknera v hodnotě 66 tisíc korun a pomyslný stupeň vítězů doplnil opět dres hlavní osobnosti celého eventu v provedení World team. Celkem tato část akce přinesla více než 350 tisíc korun.

Třetí zvolenou organizací je Klinika dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. „Počítali jsme s tím, že díky obrovskému zájmu fanoušků a vstřícnosti komerčních partnerů bude Rozlučka Tomáše Rosického ziskovou záležitostí. Tomáš sám pak jednoznačně určil, že veškerý obchodní zisk bude věnován právě tomuto zdravotnickému zařízení v Motole. Jsme pyšní, že darovaná částka atakuje cifru 650 tisíc korun,“ zakončil základní informace Tomáš Křivda.

9.6.2018 / Praha / sport / fotbal/ rozlucka Tomas Rosicky/
FOTO CPA

V součtu tak Rozlučka Tomáše Rosického přinese zvoleným organizacím více než 1 100 000 Kč. „Celková částka, kterou můžeme rozdělit mezi Kliniku dětské hematologie a onkologie v Motole a nadační fondy Zelený život a AC Sparta Praha, překonala mé představy. Za to bych rád ještě jednou poděkoval jak fanouškům, tak partnerům i organizátorům v čele se Spartou a Fotbalovou asociací. Rozlučku jsem si opravdu užil a to, že navíc můžeme financemi pomoci potřebným, je pro mne krásným zakončením mé aktivní fotbalové kariéry. Takže ještě naposledy – všem moc děkuji,“ dodal Tomáš Rosický.

Unikátní video mapující kompletní rozlučku a obsahující záběry z hotelu apod. najdete na odkaze ZDE.

Na stránkách www.tr10.cz je k dispozici také následující:

  • digitální verze zápasového magazínu, který mapoval celou kariéru Tomáše Rosického
  • několikadílný rozhovor s Tomášem Rosickým o jeho kariéře
  • prodej suvenýrů s logotypem TR10.

Pavel Pillár, tiskový mluvčí fotbalové reprezentace,

Foto: www.sportovnizurnal.cz