Pázler zařídil Liberci těsnou výhru nad Karvinou!

Fotbalisté Liberce na úvod nového ročníku prvoligové sezony porazili u Nisy 1:0 Karvinou gólem střídajícího Jana Pázlera.

Do první zajímavé šance se dostal liberecký útočník Mashike Sukisa, letní posila z Českých Budějovic, který nejprve poslal míč nad břevno a následně přesnějším pokusem protáhl brankáře Berkovce.

Ve 22. minutě domácí Ševčík našel patičkou Malinského, jehož přízemní střelu zlikvidoval brankář Berkovec. V závěru prvního poločasu se snažil Mikula o vedení, jeho střela po odraženém míči skončila nad břevnem karvinské branky.

Ve druhém poločasu si oba týmy nevypracovaly žádnou velkou šanci. Přesto po hodině hry poslal liberecký střídající Nešický míč před branku, který Berkovec odvrátil, těsně před hlavou Mashike Sukisou.

Severočeši se přece dočkali gólu. Pět minut před koncem zápasu Ševčík nacentroval ze standardní situace míč do šestnáctky a střídající Pázler ho umístnil hlavou do sítě 1:0. Karviná se již na vyrovnání nezmohla a ani po páté nedokázala v nejvyšší soutěži Slovan porazit.

FC Slovan Liberec – MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 85. Pázler. Rozhodčí: Julínek – Fišer, Podaný. ŽK: Nešický – Čolič, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa, Ramírez. Diváci: 4548.

Liberec: Hladký – Mikula (82. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike Sukisa. Trenér: Hornyák.

Karviná: Berkovec – Čolič, Dreksa, Janečka, Tusjak – Panák – Moravec, Suchan (86. Ramírez), Budínský (70. Šisler), Letič (74. Kalabiška) – Wágner. Trenér: Nádvorník.