Čtvrtý den ME v Rakovníku, Češky postupují do semifinále!!!

19.7.2018 Poslední zápasy rozhodly o semifinalistech. Češky postupují s plným počtem bodů.

Ve středu hrály všechny týmy svůj poslední zápas v základní skupině. V prvním zápase nastupovaly Rusky s Welšankami, kdy Rusky byly jasnými favoritkami. Celý turnaj hrají velice hezký, rychlý hokej a na základě toho se dostávají pravidelně velice brzy do vedení. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. Již v 10. minutě se dostaly do vedení zásluhou Eleny Ladoga. Na začátku čtvrté čtvrtiny Rusky již vedly 4:1. Poté ruská děvčata trochu polevila, takže Wales dostal šanci upravit finální skóre na 6:2.

Ve druhém zápase se utkala Litva se Skotskem, kde favoritem bylo Skotsko. Dívky z Britských ostrovů hrají velice dobře pozičně a vynikají technickým hokejem. I to se brzy projevilo na výsledku, kdy po první polovině hry byl stav 4:0. Emily Dark pár minut před koncem přidala další dva góly, čím završila svůj hatrick a výsledková tabule na konci hlásila 6:0 pro Skotky.

Odpoledne nastoupily Polky s Rakušankami. Byl k vidění velmi vyrovnaný zápas. Dívky z Rakouska na tom byly o něco lépe technicky, takže se zaslouženě dostaly do vedení v 34. minutě. Posléze si Rakousko vytvořilo několik nebezpečných akcí, kdy sedm minut před koncem skórovala Isabella Klausbruckner. Konečný výsledek 2:0.

Nejvíce fanoušků přišlo na hřiště v Rakovníku přes 18 hodinou, protože byl na programu zápas České republiky s Italkami. Naše dívky jako obvykle začaly poněkud opatrněji, za což byly v 17. minutě potrestány gólem. Ještě na konci druhé čtvrtiny se jim podařilo vyrovnat na stav 1:1. Posléze se naše dívky dostaly do tempa s jasnou poziční převahou. Chtělo to jen ten gól. Bohužel Italky byly ty, co se radovaly ze stavu 2:1. Tereza Holubcová měla šanci na vyrovnání z penalty, bohužel neproměnila. Možná právě to Češky vyburcovalo ještě k lepšímu výkonu a srovnaly na 2:2 55. minutě. Minutu nato, Lucie Dufková přidala další gól z trestního rohu. Výsledek 3:2 pro domácí tým znamená postup do semifinále z prvního místa tabulky.