Do dražby jde exkluzivní obraz Tomáše Rosického a Karla Brücknera!

Rozlučka Tomáše Rosického nabídla fanouškům fotbalu množství nádherných sportovních momentů i vzácných setkání. Skvělí Tomášovi spoluhráči ze Sparty, Dortmundu, Arsenalu i národního týmu, fotbalové legendy několika generací nebo osobnosti společenského života. Přesto jedno setkání budilo zaslouženě speciální pozornost.

Karel Brückner se nikdy netajil svým výjimečným vztahem k záložníkovi s desítkou na zádech. A ´Rosa´ vždy vyjadřoval svou úctu a respekt k jednomu z nejlepších trenérů české historie. Setkání Tomáše Rosického s Karlem Brücknerem chvíli po skončení rozlučkového zápasu tak nabídlo vzácné a nádherné emoce. Fotografie Štěpána Černého zachycuje na jednom snímku celý příběh jedné fotbalové generace. Unikátní plátno o velikosti 80 x 60 cm, podepsané Tomášem Rosickým i Karlem Brücknerem, nyní pomůže dobré věci.

Obraz obou českých fotbalových legend se připojí k dražbě dresů všech hráčů, kteří se nevšedního zápasu na Letné zúčastnili. Dražba dresů světového týmu v čele s Cescem Fabregasem a Robinem Van Persiem bude probíhat do středy 27. června, aukce českého výběru reprezentovaného např. Janem Kollerem či Karlem Poborským bude ukončena až ve čtvrtek 28. června. Souhrnná částka se již nyní přehoupla přes 150 000 Kč.

Dražba výjimečného obrazu celou akci zakončí. Vyvolávací cena je stanovena na 1000 Kč, minimální příhoz činí 100 Kč. „Dražba bude ukončena v 19 hodin ve čtvrtek 28. června. Specifikem je, že poslední příhozy před koncem času dražby prodlouží soutěž o dalších 5 minut. Je to pojistka proti případným spekulantům, kteří by čekali až na poslední chvíli, a znehodnotili tak týdenní snažení dalších fanoušků,“ řekl ke spuštění dražby šéf organizačního týmu Tomáš Křivda.

Kompletní výnos z prodeje jedinečných originálů bude rozdělen několika organizacím, které vybere sám Tomáš Rosický.

Pavel Pillár, tiskový mluvčí České fotbalové reprezentace,

Foto: www.sportovnizurnal.cz