Trenér Boleslavi Jozef Weber máme o co hrát!

Utkání 30. kola české HET ligy ročníku 2017-18 SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav, se hraje v sobotu 26. května 2018 od 16:00 hodin na olomouckém Andrově stadionu.

Boleslav s Olomoucí dosud sehrála třiadvacet vzájemných prvoligových střetnutí. Z výhry se radovala Boleslav osmkrát, Olomouc sedmkrát a remízou skončilo osm utkání při celkovém skóre 35:32 pro Boleslav.

Bilance jedenácti ligových střetnutí hraných v Olomouci je téměř vyrovnaná, domácí Olomouc vyhrála třikrát, hostující Boleslav vyhrála také třikrát a nerozhodně se hrálo pětkrát při souhrnném skóre 16:14 v olomoucký prospěch.

Boleslav v závěrečném zápase hraje o vylepšení dojmu z pokaženého ročníku 2017-18. Výhra v Olomouci by ji vynesla na osmou, případně i na sedmou příčku. Za čtrnáctiletého působení v tuzemské elitní soutěži se totiž jenom jednou umístila v dolní polovině konečné tabulky, kdy se na konci premiérového ročníku 2014-15 zachránila na 14. příčce se ziskem pětatřiceti bodů. Dvakrát byla osmá (2009-10 a 2012-13) a jednou sedmá (2007-08), jinak se umísťovala mezi pěti nejlepšími s výjimkou mistrovského postu.

V dosud sehraných devětadvaceti ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela 31 gólů, o které se podělilo patnáct střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 4 – Nikolay Komlichenko, 3 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Tomáš Přikryl, 2 – Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), Jiří Valenta, 1 – Michal Hubínek, Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Tiémoko Konaté, Antonín Křapka, Marek Matějovský, Petr Mareš, Lukáš Pauschek, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Trenér Jozef Weber před Olomoucí

„Máme stále o co hrát. Boleslavskou motivací pro závěrečný ligový zápas je odveta za podzimní domácí prohru s Olomoucí a vidina zlepšení současného devátého místa o jednu až o dvě příčky v konečném ligovém pořadí,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Olomoucí

Tomáš Fabián disciplinární trest za čtyři napomenutí žlutými kartami

Golgol Tedros Mebrahtu nejistý start kvůli svalovému zranění

Jan Kysela po operaci kotníku již individuálně trénuje, ale jeho zápasového nasazení je nejisté.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace,