Trenér Karel Jarolím nominoval na přípravné zápasy s Austrálií a Nigérií v Rakousku

Česká fotbalová reprezentace zahájí přípravu na podzimní Ligu národů v Rakousku, kde se střetne v rámci přípravy s účastníky světového šampionátu v Rusku s týmy Austrálie a Nigerie. Trenér Karel Jarolím se rozhodl nominovat nejsilnější možný výběr. Po dvou letech se do národního týmu opět vrací útočník Matěj Vydra, v nominaci zatím není žádný nováček.

Češi se začátkem června v Rakousku střetnou se dvěma týmy, které se probojovaly na mistrovství světa. Přípravné zápasy s Austrálií a Nigérií budou velkou prověrkou před podzimní nově založenou evropskou reprezentační soutěží. „Sázíme na osvědčené a prověřené hráče. Hlavně chceme využít čas, abychom se mohli sehrát,“ řekl trenér reprezentace Karel Jarolím na tiskové konferenci.

Překvapení ze strany trenéra pro zástupce médií není, akorát byl opět nominován slavistický obránce Jakub Jugas, který si zatím nepřipsal ani jedený mezistátní start, přestože byl již dvakrát v národní nominaci.

„Sázíme na osvědčené a prověřené hráče, další si mohou v případě výkonnosti o nominaci říct. Pravděpodobně během týdne nominaci rozšíříme,“ řekl Karel Jarolím.

„Čekají nás dva přípravné zápasy s kvalitními soupeři. Naposledy jsme měli přípravu v březnu, v rámci stabilizace se hlavně potřebujeme perfektně sehrát,“ dodává kouč.

V nominaci opět nechybějí hlavní opory, zejména Vladimír Darida. Přínosem může být útočník Matěj Vydra z anglického Derby, který nehrál za národní tým dva roky. V této sezóně byl střelecky aktivní a za Derby vsítil 21 branek, to znamená první místo v  tabulce střelců v základní části druhé anglické ligy.

„Doufám, že Matěj bude v pořádku. Naposledy jsem s ním mluvil minulý týden, ale měl nepatrné zdravotní problémy. Věřím, že má po sezóně dost času, aby se zregeneroval a dal se dohromady, soustředění se pravděpodobně zúčastní a zároveň bude schopen odehrát dobře zápasy,“ říká Jarolím.

„Herní kvalita obou soupeřů je výborná, o tom svědčí, že se kvalifikovali na mistrovství světa. Pro nás to bude poslední prověrka před Ligou národů, která začne v podzimní části sezony,“ dodal Jarolím.

V Austrálii došlo po kvalifikačním postupu na šampionát ke změně trenéra, nový kouč sází na jiné herní pojetí. Nigérie potvrzuje, že má v současné době velice dobrou výkonnost. V reprezentačním výběru má velice zajímavé hráče z kvalitních evropských soutěží.

Český národní tým se v letošním březnu zúčastnil mezinárodního turnaje v Číně, kde prohrál s Uruguayi 0:2, přestože měl více ze hry, o 3. místo porazil domácí výběr 4:1.

Zápas s Austrálií odehrají Češi 1. června v St. Pöltenu, proti Nigérii nastoupí 6. června ve Schwechatu.

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravné zápasy s Austrálií a Nigerií

Brankáři:

Tomáš Vaclík Basilej 19 – 0, Tomáš Koubek Rennes 7 – 0, Jiří Pavlenka Brémy 5 – 0

Obránci:

Theodor Gebre Selassie Brémy 47 – 3, Marek Suchý Basilej 38 – 1, Pavel Kadeřábek Hoffenheim 32 – 3, Tomáš Kalas Fulham 12 – 1, Jakub Jugas Slavia Praha 0 – 0, Filip Novák Trabzonspor 14 – 1, Jan Bořil Slavia Praha 5 – 0.

Záložníci:

Jan Kopic V. Plzeň 12 – 3, Vladimír Darida Herta Berlín 51 – 4, Antonín Barák Udine 9 – 3, Jakub Jankto Udine 10 – 1, Josef Hušbauer Slavia Praha 14 – 1, Tomáš Souček Slavia Praha 10 – 1, Jaromír Zmrhal Slavia Praha 8 – 1.

Útočníci:

Matěj Vydra Derby 20 – 5, Michael Krmenčík V. Plzeň 13 – 7, Patrik Schick AS Řím 7 – 2.

Čtsa, kc, foto, audio,