Olomoucká Sigma vyhrála ve Zlíně!

Sigma Olomouc zvítězila ve 28. kole HET ligy ve Zlíně 4:1 a vrátila se na třetí místo v tabulce. Výhru Sigmě zařídil hostující útočník Jakub Řezníček, který vstřelil dva góly a třetí si po jeho akci, srazil, do vlastní sítě obránce Ondřej Bačo. V 89. minutě vsítil čtvrtý gól David Houska. Gól Zlína si připsal Lukáš Železník. Sigma osmkrát po sobě neprohrála.

Aktivní Olomouc udeřila poprvé v 7. minutě, když se na pravé straně uvolnil Zahradníček přes obránce Bartošáka a Plšek po centru našel před brankou volného Řezníčka, který otevřel skóre utkání. Inkasovaný gól hodně srazil herně domácí fotbalisty, jejich snaha do rychlých protiútoků většinou končila na nepřesné kombinační souhře, nakopávané míče bez problémů odvraceli obránci Sigmy, nebo končily v náruči brankáře Buchty.

Ve 25. minutě mohl po úniku zvýšit skóre Vepřek, ale zblízka netrefil branku. Další příležitost neproměnil v 37. minutě Plšek.

V závěru prvního poločasu Sigma tlak zúročila, kdy se ve 42. minutě dostal za domácí obranu Řezníček, jeho střelu stačil brankář Zlámal vyrazit, jeho dorážku si srazil do vlastní sítě stoper Bačo.

Hned po změně stran v 52. minutě domácí snížili, když brankář Buchta neudržel tvrdou střelu Bartošáka z dvaceti metrů a odražený míč dorazil hlavou do sítě Železník. O dvě minuty později Řezníček unikl po levé straně do velkého vápna, obešel stopera Baču a střelou k tyči přidal třetí branku Olomouce.

Zlín se ještě v závěru zápasu snažil o zkorigování výsledku, jenže jeho snaha končila v rukavicích brankáře Buchty, který zlikvidoval vyložené šance Hronka a Železníka. Naopak v 89. minutě zlínská obrana chybovala a Houska, prostřelil brankáře Zlámala.

Zlín nemá jistotu záchrany v lize a prohrou prodloužili svou špatnou domácí bilanci, kdy po návratu do ligové soutěže, v jarní části ještě nevyhráli.

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2)

Branky: 52. Železník – 7. a 54. Řezníček, 42. vlastní Bačo, 89. Houska. Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Vít. Diváci: 4 112.

Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček, Hnaníček – Ekpai (46. Vukadinovič), Hronek, Holzer (67. Beauguel) – Železník (83. Džafič). Trenér: Petržela.

Olomouc: Buchta – Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach, Plšek (89. Yunis), Falta (80. Moulis) – Řezníček (71. Polom). Trenér: Jílek.