Slavia nedala Viktorii žádnou šanci!

Fotbalisté pražské Slavie porazili ve 27. kole HET ligy v Edenu po dobrém výkonu Viktorii Plzeň 2:0, která neoslavila po zápase zisk mistrovského titulu. Obhájce trofeje loňského ročníku Slavia se z druhého místa v ligové tabulce, přiblížila k vedoucí Viktorii před koncem soutěže na rozdíl šesti bodů. Skóre jarního ligového šlágru otevřel v 16. minutě vlastním gólem hostující Radim Řezník, v 58. minutě zařídil pojistku bývalý plzeňský hráč Stanislav Tecl.

Přesto již bylo před důležitým zápasem o zisku mistrovského titulu rozhodnuto před závěrečnými třemi zápasy, v případě výhry se mohla Viktorka radovat, neboť měla dostatečný bodový náskok, k zisku titulu jí stačí vybojovat čtyři body, naopak Slávie, musí v závěrečných kolech udržet druhé místo v tabulce, které zaručuje účast v Lize mistrů.

Oba trenéři provedli do velice prestižního ligového zápasu, změny, do základní plzeňské sestavy se vrátil uzdravený obránce Limberský, do slávistické, záložník Sýkora, netradičně do středu pole na podhrot. Na post útočníka nastoupil bývalý hráč Viktorie Tecl, na pravém kraji obrany po delší době Frydrych.

Vzájemná zápasová bilance jasně hovoří ve prospěch červenobílých, kteří bodovali po předchozích dvou bezbrankových remízách, Viktorii doma porazili počtvrté za sebou, pokaždé s čistým kontem.

Slavia začala utkání velice aktivně a hned v úvodu poslal tvrdou střelu z hranice velkého vápna na hostující branku Stoch, ale jeho snaha skončila nad brankou. V následujících minutách se slavisté zaměřili na nakopávané míče do rychlých protiútoků.

5.5.2018/ Praha / sport / fotbal / Slavia Praha / Viktoria Plzen/ 2:0 / HET Liga/
FOTO CPA

Do vedení se dostali slávisté v 16. minutě z rohového kopu, kdy Stochův centr našel hlavu Tecla, následně tečovaný míč plzeňským Řezníkem skončil v síti 1:0.

V dalším průběhu měli více ze hry domácí, kteří si vypracovali několik gólových vyložených šancí a tři rohové kopy, které sice viktoriáni odvrátili, ale jejich hra postrádala, zejména větší důraz, přesné přihrávky a střely, které by ohrozily domácí branku. Přesto v závěru prvního poločasu zahrozili, ale jejich snaha na vyrovnání byla špatná.

Do druhého poločasu provedl trenér hostí Vrba jedinou změnu v sestavě, ze zápasu odstoupil Bakoš, kterého nahradil Krmenčík.

Ve 49. minutě mohl vyrovnat Kopic, jenže jeho křížná střela minula pravou tyč. Na druhé straně nedokázali slávisté využít velkou šanci na zvýšení. Kdy po faulu Havla na pronikajícího Sýkoru ve vápně nařídil hlavní rozhodčí Franěk penaltu, kterou Stochovi vychytal brankář Kozáčik.

V 52. minutě se domácí radovali podruhé, když hosté před vlastní brankou ztratili míč, po hrubé chybě, toho využili domácí z rychlého brejku tři na jednoho, když našel Zmrhal volného Tecla, který se uvolnil přes vybíhajícího Kozáčíka a míč poslal do prázdné branky 2:0.

V 67. minutě snížil po centru Havel z dorážky, na rozdíl jediné branky, ale po konzultaci rozhodčího s videorozhodčím, gól nebyl uznán z důvodu ofsajdu.

Čtvrt hodiny před koncem nařídil sudí Franěk po faulu Limberského na Tecla další penaltu, ale video záznam odhalil, že plzeňský obránce nejprve vypíchl míč, takže se nedopustil trestného zákroku.

V zavěru zápasu se plzeňští ještě snažili o zkorigování nepříznivého skóre, ale dvoubrankové vedení si slavisté pohlídali a ještě mohli vedení navýšit po hezké akci Frydrychem, ale jeho střela těsně proletěla nad brankou.

„Podařilo se nám vyhrát, to bylo hlavním cílem utkání, aby hosté na našem stadionu neslavili titul. Nemáme žádného vykartovaného hráče ani zraněného, takže ideální scénář pro další zápasy. Do zápasu jsme dobře vstoupili, měli dobrý herní pohyb. Celkem jsme odehráli velice dobré utkání. Ale neproměněná penalta je škoda. Za stavu 1:0 to není nic příjemného, přesto jsem cítil, že máme utkání pod kontrolou. Před týdnem to z naší strany nebylo dobré, dnes to bylo naopak velmi dobré. Mužstvo hrálo fotbalově a s velkým nasazením. Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. Měli jsme hodně střel, Plzeň naší branku v podstatě neohrozila. Přesto má Plzeň vše ve svých rukách. Nevím, s kým dál hrají, pro mě jsou to zbytečné myšlenky. Spíš se na závěr dívám tak, že jsme si opět upevnili druhou pozici,“ zhodnotil zápas na tiskové konferenci Jindřich Trpišovský trenér Slavie.

„Slavia hrála dobře, zaslouženě vyhrála 2:0. Byla lepší, důraznější, vyhrávala spoustu osobních soubojů a byla lepší ve středu pole. Ve statistikách jasně kralovala. Jsem z toho zklamaný, byla za podpory fanoušků hladovější než my. Je škoda, když dostanete gól ze standardky, na kterou byste měli být lépe připraveni. Zápas to hodně ovlivní. V druhém poločase před inkasovaným gólem, jsme se dostali do situace, kdy jsme mohli možná vyrovnat. Ale standardku jsme nedohráli dobře, vznikl z toho brejk a pojišťující domácí výhra. Slavia dala druhý gól, pak si to uhlídala. Mít tři kola před koncem šest bodů náskok, to není špatné. Zvlášť když hrajeme ještě dva zápasy doma a poslední na Dukle. Potřebujeme uhrát čtyři body, pokud se to podaří, tak nás Slavia už bodově nedožene,“ řekl zklamaně Pavel Vrba trenér Plzně.

Jan Sýkora – Stanislav Tecl Slavia:

Roman Hubník – Radim Řezník Plzeň:

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 16. vlastní Řezník, 58. Tecl. Rozhodčí: Franěk – Kubr, Kříž – Adam (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Sýkora – Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský. Diváci: 15 674.

Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada (80. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (87. Kúdela) – Tecl (76. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník, Řezník, Limberský (77. Kovařík) – Hrošovský, Hořava – Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic – Bakoš (46. Krmenčík). Trenér: Vrba.