Omlazený tým zdobila vůle po úspěchu, dokáže to i proti Američanům?

Šest vítězství a těsná prohra 2:3 se Švédy a postup ze třetího místa skupiny A do čtvrtfinále to je dosavadní bilance  našich hokejistů na mistrovství světa v Dánsku.

To je bezesporu úspěch značně omlazeného týmu, v němž po olympijském turnaji zůstalo pouze šest hráčů – brankář Francouz, obránce Polášek, útočníci Červenka, Kubalík, Horák a Řepík. Mladíci Hyka, Chytil, Nečas, Hronek a Moravčík i další vnesli hodně bojovnosti a vedle zkušenějších hráčů, posílených po třech utkáních borci nejvyšší kvality Pastrňákem a Krejčím podávali nadprůměrné výkony. A hlavně celý tým měl nezlomnou vůli  po úspěchu,  dokázal zvrátit nepříznivý průběh proti silným soupeřům, zejména proti  Slovákům, Švýcarům a silné olympijské vítěze, Rusy zdolat v prodloužení.

Avšak zcela jinak se projevovalo mužstvo proti slabším soupeřům. Zápasy s nimi se snažili rozhodnout už po první třetině. To se dařilo jak v zápase s Bělorusy tak i v utkání s Francouzi, které bylo až příliš idylické. Ale bezstarosnost týmu dostala povážlivou trhlinu v posledním střetnutí skupiny s Rakušany. Po bleskovém vedení 2:0 v úvodu a pak v polovině třetí třetiny za stavu 4:1 jaksi zapomněli na zadní dvířka. Upustili od atakování a po chybách uprostřed hřiště a  nakonec i nedůsledností obránců umožnili Rakušanům snížit na rozdíl jediné branky. Byl z toho zbytečně dramatický závěr a díky Francouzi to nakonec skončilo 4:3.

David Krejčí – David Pastrňák

Na takový nepovedený zápas, byť s vítězným koncem musejí hráči rychle zapomenout a se vší odpovědností se připravit na čtvrteční čtvrtfinále s týmem USA, které rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Pokud budou bojovat s takovou vůlí a nadšením jako proti Švýcarům a Rusům, mohli bychom se  radovat.

Američané mají mnohem silnější tým než měli na olympiádě, kde jsme je ve čtvrtfinále po nájezdech porazili 3:2, ale jak se ukázalo  nyní v úterý v Herningu, kde je zdolali Finové 6:2,  slabiny mají.

Takže Češi do boje se srdcem na pravém místě, musí dělat co nejméně chyb  v obranné činnosti, nenechat se zbytečně vylučovat a hlavně střílet góly!