Sparta vybojovala proti Zlínu zasloužené tři body!

Po prohraném zápase v minulém kole v Ostravě přivítala pražská Sparta v 27. kole HET ligy Zlín. Zápasová bilance sparťanů v ligových zápasech s Fastavem je velice příznivá, neboť od roku 2009 s moravským celkem neprohráli. Letenští zvítězili 2:1 díky brankám Nica Stancia a Davida Lafaty, za hosty snížil Ubong Ekpai.

Sparta nastoupila do důležitého ligového zápasu proti Zlínu s jedinou změnou v základní sestavě, místo zraněného Václava Kadlece, dostal příležitost od začátku, nadějný fotbalista na hrotu útoku Václav Drchal, vedle kapitána Josefa Šurala.

Utkání začali sparťané aktivně a během úvodních minut si vypracovali gólovou šanci, kdy Šural našel na hranici pokutového území volného Stancia, jehož umístněnou střelu gólman Dostál vyrazil.

V následujících minutách dostávali sparťané soupeře pod tlak, který se snažili po dvou rohových kopech proměnit ve vedení, nejprve hlavičku Šurala vyrazil brankář Dostál, podruhé byli v ofsajdu.

Ve 20. minutě se sparťané konečně po neustálém tlaku dočkali vedení, když byl na hranici velkého vápna faulován pronikající Šural, z nařízeného přímého kopu se trefil nádhernou střelou k tyči do branky, kterou hostující gólman ani nezaregistroval 1:0.

Ve 29. minutě mohl, navýšit vedení Drchal, po chybné rozehrávce brankáře Dostála, který jeho snahu odvrátil do bezpečí.

Po půlhodině hry zahrozili poprvé hosté z rohového kopu, který sparťané odvrátili ze skrumáže do rychlého protiútoku Plavšiče, kterého v úniku fauloval Kabasele, který několik minut předtím fauloval na hranici velkého vápna Drachala, pro kterého skončil zápas pro zranění. Místo něho nastoupil David Lafata.

Sparta mohla v závěru prvního poločasu navýšit vedení, kdy po přihrávce Stancia se snažil Lafata po úniku skórovat, ale vyběhnuvší brankář Dostál míč vyrazil.

Naopak hosté si první gólovou šanci vypracovali tři minuty před přestávkou, po centru z levé strany skončila střela Beauguel zblízka nad brankou.

Do druhého poločasu provedl trenér Hapal jedinou změnu, Martina Frýdka vystřídal obránce Costa.

Obraz hry se v úvodu nepatrně změnil, hosté převzali aktivitu, zpřesnili přihrávku, ale jejich snaha o rychlé vyrovnání končila za polovinou hřiště.

V 59. minutě letenští udeřili podruhé po rychlém přenesení hry a následném centru Costy zleva do velkého vápna na nabíhajícího Lafatu, který bez problémů nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci 2:0.

V 78. minutě hosté snižují po centru Jiráčka z levé strany od rohového praporku, na míč si naskočil u tyče Ekpai a hlavou skóroval 2:1.

Následně byl po třech minutách Šural faulován před velkým vápnem, z přímého kopu Stanciu, trefil břevno.

V závěru zápasu se hosté ještě snažili aspoň o vyrovnání, jenže jejich důslednou snahu z rychlých protiútoků, dokázali sparťané odvrátit a tak se ze zasloužené výhry nakonec radovali sparťané, ze tří bodů.

AC Sparta Praha – FC Fastav Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 20. Stanciu, 59. Lafata – 78. Ekpai. ŽK: Stanciu, Plavšič – Traore, Bačo. Rozhodčí: Nenadál – Hájek, Dobrovolný. Diváci: 9 437.

Sparta: Nita – Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek (46. Frýdek) – Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšič (90. Vatajelu) – Drchal (32. Lafata), Šural. Trenér: Hapala.

Zlín: Dostál – Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai, Jiráček (84. Železník), Mehanovič (68. Hronek), Traoré, Matejov (68. Džafič) – Beauguel. Trenér: Petržela.