Výsledky 26. kola HET ligy

Jablonec porazil v Severočeském derby Liberec

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 26. kole HET ligy v Severočeském derby nad Libercem 2:0. Skóre ligového kola a souboje dvou pohárových aspirantů otevřel v šestnácté minutě Martin Doležal, z těsného ofsajdu, vítěznou pojistku zařídil v závěru zápasu střídající Jaroslav Diviš. Domácí se po zasloužené výhře posunuli v tabulce na čtvrté místo, o bod před Spartu. Slovan se sice snažil o vyrovnání, jenže hra postrádala finální přesnou přihrávku a střeleckou úspěšnost. Liberec z posledních čtyř kol třikrát prohrál a na Jablonec ztrácí z šesté tabulkové pozice dva body.

FK Jablonec – Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 16. Doležal, 86. Diviš. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hübschman, Považanec – Ševčík, Malinský. Diváci: 5 426.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek – Hübschman (78. Chramosta) – Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovovič (81. Diviš) – Doležal. Trenér: Rada.

Liberec: Hladký – Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr – Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančič) – Ševčík – Da Silva (82. Köstl). Trenér: Holoubek.

Zlín remizoval doma s Bohemians

Fotbalisté Zlína remizovali ve 26. kole nejvyšší fotbalové soutěže s Bohemians 1905 1:1, ale stále nemají jistotu záchrany. Vedoucí gól domácího týmu vstřelil ve 2. minutě Ubong Ekpai, až do závěru zápasu si vedení uhlídali, ale ve třetí minutě nastavení přišli o výhru, když se střelecky prosadil Martin Hašek mladší. Zlín tak po návratu do HET ligy po třech sezonách, doma v jarní části ještě vyhrál, od sestupových příček ho dělí čtyři body.

Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 2. Ekpai – 90. Martin Hašek ml. Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Flimmel. ŽK: Šmíd (Boh.). Diváci: 3 852.

Zlín: Zlámal – Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák – Jiráček, Traoré – Ekpai (86. Džafič), Mehanovič, Holzer – Vukadinovič (77. Železník). Trenér: Petržela.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd, Kocič (36. Jindřišek) – Záviška (60. Reiter), Švec, Martin Hašek ml, Vaníček – Tetteh, Nečas (74. Mašek). Trenér: Martin Hašek st..

Olomouc vyhrál v Teplicích a upevnil si třetí místo

Fotbalisté Olomouce dokázali po výborném výkonu, jako první z ligových týmů v sezoně vyhrát v Teplicích 2:1 a po výhře mají na třetím místě ligové tabulky, náskok pěti bodů před čtvrtou Spartou, šesti před Libercem, který je pátý v tabulce a mimo pohárové příčky. Zasloužené vítězství Sigmy zařídil Tomáš Zahradníček a Jakub Plšek, za domácí vyrovnal v prvním poločase Tomáš Kučera.

FK Teplice – Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 7. Kučera – 1. Zahradníček, 79. Plšek. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Hock. ŽK: Jeřábek (Tep.). Diváci: 4 381.

Teplice: Diviš – Krob, Král, Jeřábek, Vondrášek – Rezek (70. Trubač), Kučera, Žitný, Ljevakovič, Hora (81. Díaz) – Červenka. Trenér: Šmejkal.

Olomouc: Buchta – Vepřek, Jemelka, Radakovič, Hála – Zahradníček (84. Moulis), Houska, Plšek, Texl, Falta (74. Manzia) – Řezníček (90. Polom). Trenér: Onofrej.