Vyvrcholení MOL Cupu: Finálovou bitvu hostí Mladá Boleslav!

Dějištěm finálového zápasu letošního ročníku fotbalového MOL Cupu bude Mladá Boleslav. Městský stadion tak ve středu 9. května od 20:15 hodin uvidí prestižní bitvu mezi Slavií a Jabloncem. Los v sídle FAČR rozhodl o tom, že v roli domácího týmu bude vystupovat pražský klub.

Slavia do finále prošla po domácí výhře 2:0 nad Mladou Boleslaví, o kterou se zasloužili střelecky Hušbauer se Stochem. Do finále naopak nepostoupil obhájce loňského vítězství ze Zlína, který před svými fanoušky nestačil v semifinále 0:1 na Jablonec.

Vedení Fotbalové asociace České republiky se po zkompletování obou semifinálových zápasů MOL Cupu rozhodlo, že se finálový duel mezi Slavií a Jabloncem odehraje na mladoboleslavském stadionu. Ten hostil finále domácí pohárové soutěže v roce 2015, kdy se z vítězství radovali hráči libereckého Slovanu. Ti tehdy po výsledku 1:1 porazili na penalty letošního finalistu z Jablonce.

„Chtěli jsme prioritně, aby se se naplnil sportovní rámec fair play, tj. aby se hrálo na neutrální půdě. Zároveň jsme chtěli stejně jako v loňském ročníku vyjít maximálně vstříc fanouškům obou klubů, pro které je Mladá Boleslav přibližně stejně vzdálená. Věříme, že jich na zápas přijede co nejvíce a vytvoří adekvátní kulisu, kterou si finálové utkání MOL Cupu zaslouží. Zároveň chce FAČR poděkovat za vstřícné gesto vedení FK Mladá Boleslav, které pomohlo pořádání finálového utkání domácího poháru právě na jejím hřišti,“ uvedl Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR.

Finálové utkání bude od 20:15 hodin vysílat v přímém přenosu ČT Sport.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace

Fotbalová asociace České republiky

 

Napsat komentář