Dukla porazila Zbrojovku a vzdálila se sestupu!

Fotbalisté pražské Dukly porazili v páteční předehrávce 26. kola HET ligy na Julisce brněnskou Zbrojovku 2:1. Moravskému týmu se vzdálila záchrana a na čtrnácté místo v tabulce, které znamená další prvoligovou účast, ztrácí šest bodů. Naopak Pražané se po zisku tří bodů, celkem 29, přiblížili k setrvání v nejvyšší fotbalové soutěži v příštím ročníku. Brno se ujalo vedení po půlhodině hry Michalem Škodu, ale těsně před přestávkou vyrovnal Lukáš Holík. V 57. minutě zařídil výhru Pražanů Ivan Schranz.

Do první gólové šance se dostali v šesté minutě domácí, jenže rychlý protiútok zakončil nepřesnou střelou Schranz. V následujících minutách se projevovala u obou týmů, nepřesná přihrávka a nedůraz v osobních soubojích.

V 31. minutě se dostali do vedení po chybě domácí obrany brněnští, když Acostovu střelu z voleje vyrazil brankář Rada před sebe a z dorážky dobíhající Škoda poslal míč do sítě 0:1.

Dukla po několika minutách, nedokázala využít obrovskou šanci po hezké kombinační akci na vyrovnání, kdy zcela volný Douděra před odkrytou brankou trefil tyč. Přesto se podařilo Pražanům v závěru prvního poločasu vyrovnat, po hrubé chybě hostujícího Kryštůfka, kdy Holík propálil gólmana Halouska 1:1.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Zbrojovka, ale Acosta po přihrávce Vraštila, poslal míč těsně nad břevno. V 57. minutě udeřila Dukla, Podaný našel v šestnáctce Schranze, který se střelecky prosadil hlavičkou 2:1.

Následně dostali domácí hráči, brněnské pod velký tlak, vypracovali si brankové příležitosti, které bohužel neproměnili. Nejprve Schranzovu střelu z velkého vápna vyrazil brankář Halousek a Douděrova snaha o navýšení skóre skončila nad hostující brankou.

Hráči Dukly si zaslouženou výhru v závěru utkání pohlídali a moravského soupeře do větší šance již nepustili. Naopak Brňané si v nejvyšší ligové soutěži připsali další porážku, zároveň ztratili body, poosmé za sebou.

Na obou týmech byla vidět důležitost utkání a opatrnost. Brno dalo první gól. V následné pasáži jsme se snažili dál hrát, nastřelila se tyč Davida Douděry. V prvním poločase jsme vyrovnali a začali hrát klidněji. Dali jsme brzo druhou branku, což bylo skvělé. Následně jsme to zahráli velice dobře. Na hráčích byl po druhé brance vidět určitý klid. Nakonec jsme to zvládli a zkušenost týmu se potvrdila. Udělali jsme krok, který je těžký, protože hrajete první zápas oproti dalším týmům v záchranném pásmu a mi jsme to zvládli. Teď můžeme být klidnější, ale nic není hotovo. Pokud nebude jistota, může se stát cokoliv,“ řekl Jaroslav Hynek trenér Dukly.

„Chtěl bych se omluvit našim fanouškům, ale hlavním úkolem zápasu bylo, vyhrát a herní  odvaha. Jenže se to neustále opakuje. Hlavně hráči kolem třiceti, nejsou schopni zápas zvládnout a snažit se hrát fotbal. Není možné hrát zápas ve čtyřech, nebo pěti hráčích a zbytek se schovává. To mě hodně mrzí. Šli jsme do vedení, měli jsme pěkné  kombinační akce, jenže někteří hráči to snad tolerují. Tam je největší chyba. V dnešním zápase nebyl v podstatě žádný rozdíl v kvalitě, ale bohužel to taháme za kratší konec. Bez důrazu, aktivitě a odvahy se nemůžete zachránit. Dnešní zápas jsme měli dobře rozehraný, abychom ho dotáhli do vítězného konce. Děláme hrubé chyby, které nás dostávají do nepříjemných situací, takže se hráči bojí hrát. Bavit se o záchraně nemá zatím žádný smysl, protože hráči nejsou schopni se herně změnit a plnit naše herní úkoly, které jsou před zápasem diskutovány,“ zklamaně řekl Roman Pivarník trenér Brna.

FK Dukla Praha – FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 43. Holík, 57. Schranz – 31. Škoda. Rozhodčí: Příhoda -Mokrusch, Myška. ŽK: Hanousek, Schranz (oba Duk.). Diváci: 2 527.

Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Hanousek, Bilovský – Douděra (70. Holenda), Néstor, Holík (78. Kušnír) – Schranz (85. Brandner). Trenér: Hynek.

Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák (46. Sedlák) – Acosta, Kratochvíl, Škoda (70. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) – Růsek. Trenér: Pivarník.